Úterý 22. května 2018
Vložil vlisni.cz on May 12, 2018
Ilustrační foto (zdroj: pixabay.com)

Na Stavebním úřadě MČ Brno-Slatina bylo formou veřejné vyhlášky na úřední desce zahájeno územní řízení plánované výstavby v této lokalitě pod názvem Bydlení Panorama Líšeň.

Pro větší počet účastníků je územní řízení zahájeno veřejnou vyhláškou a vlastníci pozemků sousedících s plánovanou výstavbou nebudou individuálně obesíláni. Nyní je tedy pro ně jediná šance seznámit se s konkrétním návrhem podoby výstavby, vyjádřit se k podkladům a vznášet dotazy, stát se aktivním účastníkem a přijít dne 5.6. 2018 na místní šetření.

Pokud vlastníte nemovitost v této lokalitě, tedy v okolí ulic Podbělova, Houbařská, Kubelíkova a Bylinková, nahlédněte do veřejné vyhlášky na úřední desce MČ Slatina, zda-li jste vznikající stavbou dotčeni. Ve veřejné vyhlášce nejsou jména vlastníků nemovitostí sousedících se stavbou uvedena, zveřejněny jsou pouze parcelní čísla dotčených pozemků.

Zda-li jste stavbou dotčeni, Líšeňský spolek pro pohodu bydlení Vám doporučuje aktivně se účastnit správního řízení a ovlivňovat tak podobu svého okolí a pohodu bydlení.

Líšeňský spolek pro pohodu bydlení se omlouvá za nepřesně uvedené údaje v původní verzi tohoto článku a ve věci Vás bude dále informovat. 

Pro více informací kontaktujte Líšeňský spolek pro pohodu bydlení, e-mail: lisen.pohodabydleni@gmail.com, tel.: 603 574320.

Líšeňský spolek pro pohodu bydlení
(Aktualizováno 12.5. 10:20hod.)

Kategorie: 

Komentáře

To je smutné, že při tak významné akci v Lisni se musí kontaktovat Úřad městské části ve Slatine.

Smutné je, že takto významnou akci Líšeň do Slatiny sama poslala...

Lisenska samosprava nejen, ze neni ucastnikem řízení, ale nikam nic neposlala. Je to dost složité a moc nerozumim postupu statni spravy. Nicméně dle narizeni města Brna je ucastnikem pan primátor, takže starosta a vedeni Lisne je úplně vynecano. Co víc dodat...

O zalezitosti jsem se dozvedel jen diky ucasnikum řízení, coz bohuzel nejsem. To buhuzel nemuzu. Ucastnikem dle statutu je primator. Psal jsem to na fb pani Smekalove a jelikoz uz podala zadost dle 106 a odpoved,ktera musi byt zverejnena, se pry uz pripravuje, tak nema smysl ptat se na to same. Neni to poprve, kdy nam nasi zalezitost delegovali a tady je to o to komplikovanejsi, ze nikdo z lisenske samospravy neni ucastnikem řízení. Stale to opakuji a rikam a tvrdim, ze město ma mnoho problemu. Starosta mestske casti dle narizeni města nema do toho co mluvit - nesouhlasím s tim, nelibi se mi to, ale to je tak asi vsechno, co muzu dělat.

Děkuji Líšeňskému spolku pro pohodu bydlení, že informuje občany Líšně. Jak je ovšem možné, že o těchto zásadních věcech, které budou ovlivňovat život v obci, neinformuje líšeňská radnice?

Mnohokrát jsem na to upozorňoval. Faktem je,ze nikdo z lisenske samospravy není účastníkem řízení. Účastníkem řízení je primátor a ani ja a ani nikdo jiny není, nebyl účastníkem rizeni. Dle nařízení města Brna je jim pouze primátor. Je to smutné, ale je to tak.

Je nutné věci ověřovat a nešířit domněnky a nepravdy, proto níže uvádím nařízení města Brna vydané formou vyhlášky:
Statut města Brna upravuje vnitřní poměry ve věci správy města. Je schválen Zastupitelstvem města Brna.
P ř í l o h a č . 8
S t a t u t u m ě s t a B r n a
Stavby a území celoměstského zájmu (účastníkem řízení u stavebního úřadu je primátor města Brna).
Bydlení:
- výstavba obytných souborů nad 150 bytů v bytových domech nebo nad 30 bytů v rodinných domech.

Děkuji panu starostovi za odpověď. Nerozumím narážce na "šíření domněnek a nepravd". Pokud nejsou občané Líšně informováni o záležitosti, která se jich týká, není něco v pořádku a je třeba se ptát a pokoušet se věci změnit. To s šířením domněnek a nepravd nemá nic společného.

... ano něco je špatně. Je třeba se ptát. Ano a je treba se ptát zodpovědných osob - těch, kterým zakon dal kompetence, těch kteří tuto kompetenci mají vykonávat, protože ji přijali. Můžeme se třeba ptát zastupitelů města Brna, kteří schválili nařízení formou vyhlášky, která se jmenuje Statut města Brna a určuje, kdo a za jakých podmínek je účastníkem řízení. Ja se domnívám, že je potřeba to zjednodušit. Buď změníme Brno a základní kameny města, tedy městské části budou mit vice kompetencí, financí a budou rozhodovat "blíže" u občanů nebo nemusi být Líšen součástí Brna či nemusí existovat jako appendix zvaná městská část. Malokdo si uvědomuje, že město je velmi centralizované a rozhoduje téměř o všem, nikoliv, ze by zastřešovalo partnerský vztah městských částí a města Brna. Nepovažuji to za rovnoprávný svazek. Navíc, když není, dle mého mínění, v schopnostech a možnostech ani geniálního politika na městě Brně obsáhnout do důsledků veškeré informace spjaté s rozhodováním na velkém zastupitelstvu Brna, tak je jediným a přirozeným důsledkem anonymní vláda úředníků, kdy jejich postavení a vliv na rozhodování městských zastupitelů, dle meho názoru, neúměrně narůstá. Tudíž městu ve svém důsledku vládne úředník (ochtokracie), nikoliv volený zástupce občanů. Úředník se občanům příliš zodpovídat nemusí, hlídá v zásadě jen neosobní formální správnost a zákonnost, bohužel se za to dá schovat i osobní antipatie, názor, protože i úředník je člověkem. Takže nám zbývá otázka : Kdo tedy vrtí Brnem? ( Na okraj k finančnímu postaveni: V Lisni žije cca 7 % obyvatel města Brna, ale z rozpočtu dostáváme něco přes 1 % procento rozpočtu města Brna.Myslím, ze by nám Brno mělo říci, kam směřují naše peníze. Ano, jsou zde spolecne projekty napr.: MHD, likvidace odpadu, poulicni osvetleni apod. Otazkou je, zda a kam míří "našich" cca 7% rozpočtu Brna tedy cca 840 000 000 Kč. )

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Ochranu proti SPAMU