Čtvrtek 25. července 2024
Vložil vlisni.cz on October 06, 2015
Orlovna (foto: Jana Rašková)

Část líšeňské Orlovny a přilehlé zahrady opouští na přelomu roku Effeta a tak se otvírá otázka, jak v budoucnu uvolněné prostory využít. Více o Orlovně se můžete dočíst zde.

O formě dalšího využití budou rozhodovat zastupitelé. Proto jsme všem stranám v líšeňském zastupitelstvu, položili následující otázky:

1) Jaký je Váš postoj k zachování nedávno zrekonstruované obecní zahrady Orlovny ve stávajícím stavu a její každodennímu zpřístupnění pro širokou veřejnost?

2) Jste otevření veřejné debatě na téma možností využití části Orlovny uvolněné po odchodu Effety?

Odpovědi naleznete na konci článku pod hlavičkou jednotlivých stran, které jsou řazeny podle získaných hlasů v komunálních volbách v roce 2014.

Pro dotazy a vyjádření vašich názorů využijte komentáře pod článkem, které slouží k vzájemné komunikaci. 

Otazky politik

Kategorie: 

Komentáře

Se zájmem jsem si přečetl v Líšeňský novinách informace o Orlovně a podle všeho je nejdále SK Líšeň. Líšeňské spolky se sice aktivují, ale ještě nepředložili žádnou studii! Proč areál nevyužívali už mnohem dříve? Co je vede k získání prostor? Jediní, kdo investovali byli fotbalisté. Podle všeho kontakty SK Líšeň povedou i k zafinancování smyslu plných oprav a vybudování smysluplného sportoviště, tzv. Hladišova památníku! Seč si mohu myslet cokoliv o fotbalistech, tak jasná a smysluplná vize tu je!
Zcela novou alternativou pro využití je pak vybudování kasina po přetažení zájemce z Podolí.
Mám pocit, že Líšeň by se měla přejmenovat na Kocourkov.........městská část už vytvořila plno projektů na papíře, nebo dokonce i zrealizovala, ale pak nic neudržuje.....jak příklad bych uvedl zcela vyhozené peníze za studii o Náměstí Karla IV., špatná údržba zeleně, to nemluvím o projektu "Jedlého lesa", či jak se to jmenovalo......stačí si projít tento web.
Vzpomeňme si co nám slibovali zvolení zástupci před volbami......všichni jsou stejní a zapomínají (i to nadějné BabišovskoVokřálovo ANO).....jen to koryto je zajímá!
Jsem rád, že se z Líšně stěhuji........a jen přeji těm co zde budou dále žít, aby měli větší štěstí na zastupitele

Rekultivace zahrady Orlovny proběhla v roce 2009, jednalo se převážně o odstranění dřevin, celkové srovnání plochy zahrady a nová výsadba trávníků. Celkové náklady na rekultivaci zahrady byly 60 000Kč - Effeta získala 20 000Kč z Nadace Veronika, ostatní peníze poskytla Effeta ze svého rozpočtu - 40 000 Kč. Od té doby se o zahradu pravidelně pečuje, takže je "jako nová", což dokazují fotografie Jany Raškové.

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.852569361493994&type=1

https://www.facebook.com/jana.raskova.9/media_set?set=a.1495211394139211.1073741833.100009510941588&type=3

https://www.facebook.com/groups/brno.lisen/permalink/924649440955895/

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.