Středa 19. ledna 2022
Vložil admin on May 26, 2010

obrázekTo, že na ZŠ Holzova funguje pod vedením paní učitelky Kláry Maršíkové dětský pěvecký soubor Holzováček, je již věc obecně známá. Té se podařilo získat a nadchnout malé i starší zpěváky, kteří společně secvičují nejen vystoupení sboru pro různé slavnostní příležitosti, ale i vlastní autorský muzikál Láska za nevěru.

Jak jsme vás již dříve informovali, jeho autorkami jsou žákyně Bára Šubrtová (9. A), Iveta Bělinová (9. A) a Veronika Šubrtová (6. A), které nejenže vymyslely jeho zajímavý námět (netypický příběh chudé dívky a mladého prince), ale vytvořily i scénář, texty písní, spolu s paní učitelkou Maršíkovou složily originální hudbu. V muzikálu pak nevystupují pouze sboroví zpěváčci, ale zahrála si v něm i řada žáčků ze 4. až 9. tříd, kteří sice nezpívají, ale svými hereckými a tanečními výkony dotvářejí jeho jedinečnou atmosféru.

Secvičit, připravit muzikálové představení je záležitostí velice náročnou… Paní učitelka a účinkující tak řadu rán, odpolední strávili jeho nacvičováním, nahráváním ústředních i doprovodných melodií. Na přípravě muzikálu se podíleli ale i ostatní žáci školy, kteří například malovali v hodinách výtvarné výchovy kulisy, vytvářeli dekorace atd. A v neposlední řadě byli do jeho příprav zapojeni i rodinní příslušníci – rodiče pomáhali s přípravou kostýmů, paní Prokešová vytvořila krásnou oponu, manžel paní učitelky - Robert Maršík - zaštítil celou akci coby profesionální zvukař…

Velká premiéra muzikálu pro líšeňskou veřejnost se uskutečnila v úterý 11. května 2010 v malé tělocvičně ZŠ Holzova. Diváků se dostavil velký počet, nechybělo mezi nimi vedení školy reprezentované panem ředitelem Mgr. Stanislavem Holubářem a jeho zástupkyní Mgr. Zdeňkou Tesařovou, značnou část publika tvořili rodinní příslušníci vystupujících, ale zvědava na muzikál byla i líšeňská internetová televize www.vlisni.cz, která s malými herci vedla nejen rozhovory, ale zároveň i představení natáčela, aby je poté mohla na svých stránkách prezentovat. (Video zde)

Při vystoupení se bavili nejen diváci, ale i samotní účinkující, kteří odvedli opravdu vynikající výkony: zasmušilý princ působil opravdu smutně, zlá kněžna Krutovéra svým temperamentem získávala sympatie i antipatie přihlížejících, všichni drželi pěsti Barunce, aby svého prince získala a nezůstala ve spárech Propastního krále… K tomu všemu tančily víly, do pátraní po ztracených milencích se vložil i Sherlock Holmes, hlavní protagonisté museli dokonce vzdorovat i drsnému teroristovi… A jak to v pohádkách bývá, nakonec zvítězilo dobro a láska…

Muzikál se opravdu podařil, a proto chtějí zpěváčci ZŠ Holzova secvičit muzikál nový… Už teď pracují na jeho námětu, počínají připravovat nové písně, takže se příští rok na jaře opět můžeme těšit, že nás pobaví a potěší novým představením. Nesmíme ale zapomenout, že za úspěchem muzikálu stojí nadšení a elán paní učitelky Maršíkové, proto jí moc děkujeme a přejeme úspěch i v novém představení!

Mgr. Martina Trčková

 

Kategorie: