Úterý 22. května 2018
Vložil vlisni.cz on April 27, 2018

Nové veřejné osvětlení cesty od zastávky tramvaje Kotlanova až k Michalově ulici, ale třeba také brouzdaliště nebo místo určené ke grilování. Nejen to jsou novinky, které lidé využijí už brzy v líšeňské rokli. Poslední fáze několikaletého projektu revitalizace skončí 31. července. Líšeňské kulturní centrum pak upravený centrální park slavnostně otevře 8.září.

Kategorie: 

Komentáře

Je krásné, jak se nám radnice pyšní projektem "Rokle", ale jaksi zapomíná na údržbu stávajících prostor. Jinak si nedokáži vysvětlit situaci s propadáním na Nám. Karla IV. U stromu v blízkosti přechodu se pomalu a jistě propadá zemina, která je jasným indikátorem, že pod povrchem náměstí se děje něco nekalého! Co dělá správa majetku? Monitoruje stav a případná nebezpečí nebo čekáme, aby se po vzoru Prahy nejdříve stane průšvih, a pak budeme hledat viníka? Podobné je to s oplocením zahrady Orlovny, která hrozí pádem, ale přesto se zde budou konat akce, aby se zvýšilo riziko úrazu.......ano, takové máme zastupitelstvo.....

Dekuji Vam za tento dotaz. Víte, složitost Brna je na vzestupu. Město Brno si založilo organizaci, která se jmenuje Brněnské komunikace a.s., kterou Brno ze 100 % vlastní. Peníze na tyto komunikace (chodniky) nám neposílá, ale řeší to právě skrz tzv. Brkom a.s. Takže zastupitelé Lisne o tom ani nerozhodují, respektive by neměli. Vím, že to je nesrozumitelné, ani mě se to nelibi, ale je to tak.
Na druhou stranu zahradu Orlovny řešíme. Poslal jsem tam statika stran zdí a objednali jsme opravu brány vyvrácene zřejmě větrem. Brno je složité a zasloužilo by si zjednodušit, neboť zorientovat se, kdo ma co na starosti je až detektivní práce.
Váš podnět samozřejmě pošleme Brkomu a.s. k řešení. Možná pro zjednodušení můžete poslat podnět a forotografii panu mistostarostovi Miloši Freibergovi (freiberg@brno-lisen.cz), který podnět podstoupí kompetentní organizaci. Nebo aktivně zaslat požadavek Brkomu a.s., či řadě města Brna, která je v pozici zrizovatele této společnosti.
Víceméně městské části jsou u většiny komunikací pouze správci, dle Statutu města Brna, kterým se městské části musi řídit je stanoveno v článku 30 městské části:
d) zabezpečují čištění a zimní údržbu na chodnících a ostatních dopravních plochách (např.
schody, cyklistické stezky, cesty apod.) včetně ploch, které nejsou zařazeny do sítě místních
komunikací, pokud není čištění a zimní údržba povinností jiného vlastníka (správce)
nemovitosti, 66)

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Ochranu proti SPAMU