Úterý 05. prosince 2023
Vložil KC Líšeň on September 07, 2022

Datum: 

Neděle, 18. Září 2022 - 14:00

Místo akce: 

Dělňák Líšeň, Klajdovská 28

Cena vstupenky: 

50 Kč

Kontakt: 

rychtarova@kclisen.cz

Kde spí motýli, pohádka s ekodílnou

Nezisková organizace Sejděme se, divadlo Navlnce ve spolupráci s Kulturním centrem Líšeň Vás srdečně zvou na odpoledne nejen pro děti s prarodiči. Čeká na Vás divadlo, soutěž a tvořívá dílna.

  • 14:00 Interaktivní maňásková pohádka na motiv brněnského malíře Pavla Čecha O zahradě, navazující ekosoutěž,
  • 15:00 Dílna Samozavlažovací recyklovaný květináč na okno.

Vstupné 50 Kč.

Počet hostů je omezen, doporučujeme zakoupit vstupenku předem a před akcí sledovat naše stránky. O naplňování kapacity vás zde budeme informovat.
V případě, že jste vlastníky volňásku a máte v plánu jej nyní uplatnit, pište prosím na e-mail rychtarova@kclisen.cz.

Předprodej vstupenek na www.kclisen.czwww.smsticket.cz a v Copycentru, Jírova 10.

 

 

Ekopohádka O zahradě
Pohádka je volně inspirovaná knihou brněnského malíře Pavla Čecha O zahradě. Motiv staré, tajemné zahrady z obrazů Pavla Čecha v pohádce ožívá a obyvatelé zahrady pomáhají malému kloučkovi překonat nástrahy a splnit si své velké přání. Maňásková pohádka s písničkami děti pobaví a zapojí do děje od první do poslední minuty.

Navazující ekosoutěž
Hravou formou si s dětmi ukážeme, že kus trávy je plný drobného života v kontrastu k vybetonované ploše. Ukážeme si některá zvířátka a pobavíme se při zjišťování, co všechno o nich děti a jejich rodiče vědí.

Dílna: samozavlažovací zahrádka na okno
Své vitamíny si může vypěstovat každý, není potřeba zahrada. Dílna se zaměří na zužitkování plastových lahví a výrobu samozavlažovacích květináčů na pěstování vlastních zdravých bylinek a zeleniny na parapetu nebo balkoně. Účastníci všeho věku se naučí podpořit svůj zdravý životní styl pomocí recyklace lahví a odnesou si kousek vlastnoručně vyrobené zeleně.

Zdroj: 

https://kclisen.cz/kde-spi-motyli-pohadka-s-ekodilnou/