Pondělí 06. dubna 2020
Obrázek uživatele Jasminka
Vložil Jasminka on January 19, 2020

Datum: 

Čtvrtek, 27. Únor 2020 - 9:00 to 12:00

Místo akce: 

Rodinné centrum Jasmínka, Kotlanova 7

Cena vstupenky: 

50 Kč

Kontakt: 

RCJasminka@gmail.com

Věk: dospělí (s dětmi)

Kapacita: neomezená (kolik se nás vejde)

Co s sebou: přezůvky pro děti

Na podpůrné skupinky není nutné se předem přihlašovat.

 

Na našich podpůrných skupinkách sdílíme pocity a zážitky z mateřství. Na únorové se v Jasmínce zaměříme na problémy i krásné zážitky s vícerčaty. 

Výchova vícerčat je fyzicky, psychicky, finančně i sociálně velmi náročná. Musíte vše pořizovat několikrát, máte omezený pohyb venku, protože široké kočárky se často nedostanou do výtahů, obchodů, hromadné dopravy. Maminka se tak dva roky pořádně nevyspí, musí tahat dvě a více stejně starých dětí do a z kočárku, do a ze židliček, přenášet je, dostat se s kočárkem pro dvě děti vážícím skoro 30 kg do MHD.

A co teprve psychika, maminka má neustále pozornost rozdělenou mezi dvě děti, je těžké být naprosto spravedlivý, i když to vícerčata vyžadují. Navíc při výchově dětí narozených po sobě máte možnost své chyby ve výchově prvního dítěte "napravit". U dvojčat tuto šanci nemáte.

Pobavíme se o způsobech kojení, nošení a všem ostatním, co Vás bude zajímat. Vítány jsou i maminky s jedním dítkem, jelikož můžou být ostatním maminkám podporou nebo zkušenost ze setkání třeba zprostředkovat kamarádkám, maminkám vícerčat. 

Nejste v tom sami. Na podpůrné skupině se o tom přesvědčíte.

Děti jsou vítány.