Úterý 05. prosince 2023
Vložil KC Líšeň on September 23, 2022

Datum: 

Čtvrtek, 06. Říjen 2022 - 17:15 to Úterý, 06. Prosinec 2022 - 18:00

Místo akce: 

volnočasové centrum Kotlanka, Kotlanova 7, Brno-Líšeň

Cena vstupenky: 

zdarma

Kontakt: 

rychtarova@kclisen.cz

KC Líšeň a Československá obec legionářská Brno 2 

Vás srdečně zvou do volnočasového centra KOTLANKY Líšeň na výstavu obrazů

Pohlazení duše / 6. 10. – 6. 12. 2022 / Kotlanova 7, Brno - Líšeň

Zahájení výstavy: ve čtvrtek 6. října 2022 v 17:17 hodin 

Úvodní slovo: JUDr. Jan Kux, předseda ČsOL Brno 2
Básnické slovo: Ivka Inspira 
Hudební vystoupení: Old Boys Poutníci

Vystavující: Svatopluk Drápal, František Gazboh, Marie Salátová

 
 
Přijďte se zasnít ve světě fantazie nebo krásné přírody, od výtvarníků milujících život ve všech barvách, které nabízí. Na vernisáži bude také možné nahlédnout do knih s legionářskou tématikou.
 
O autorech:
 
Tvorba autora GazBoh 
František Gazda, rodák z Bohuslavic u Kyjova, své svobodné myšlenky a pocity, bez tužky, štětce a dalších malířských potřeb promítá do obrazové tvorby, kterou s využitím moderní digitální techniky považuje za více technickou, jak uměleckou záležitost. Mnohé obrazy jsou vytvořeny doposud nepoužitým „přetvořením skutečnosti, v obrazy světa fantazie“, a jsou obtížně zařaditelné do současné tvorby. Neboť ani jedna kategorie z doposud známých, jim zcela neodpovídá. Hmotnou podobu obrazů spatříte díky moderní tiskařské technice. Jeho samostatné výstavy jsou pořádány pod  názvem „Tajemství fantazie“ 
 

Marie Salátová / nar. 1973, pochází z Horního Benešova, okr. Bruntál, žije v Brně - Slatině. Maluje od útlého dětství, výtvarný talent zdědila po své mamince. Oba maminčini rodiče malovali, dědeček se vyučil uměleckým fotografem. Malířka byla během dětství pod vedením Akademické malířky Radmily Chadimové v LŠU v Brně – Líšni (ZUŠ Trnkova), po základní škole už pokračovala jen jako samouk. Vystavuje od r. 2001, díky své kamarádce výtvarnici Janě Kollar a mecenáši umělců PhDr. Jiřímu Stehlíkovi, který v obě věřil a zorganizoval jejich první společnou výstavu. Několik let malovala olejomalby inspirované "astrálním světem". V posledních letech je jejím nejoblíbenějším mediem suchý pastel, kterým se snaží zachytit  okouzlující krásy přírody, hlavní roli zde hraje slunce. Její tvorba je ovlivněná životem v mnoha podobách, silně na ni působí nejen její soukromý, ale i profesní život. Vystřídala řadu profesí a její hodnotový žebříček se postupně měnil. V posledních letech se pohybuje v neziskovém sektoru. Jejím přáním je žít ve světě, kde si každý z nás uvědomuje, že jsme si všichni rovni a myslí si, že jedna z cest k tomuto cíli je právě skrze umění vnímat krásu. A tak malířka tiše promlouvá k Vašim krásným srdcím s křídou v ruce: "Umění jako inspirace k vnímání krás kolem i v nás".

 

Marie Salátová,

e: mariesalatova@seznam.cz, t: 608 929264

https://www.maruska-obrazy.cz/

Zdroj: 

https://kclisen.cz/pohlazeni-duse-vystava-obrazu/