Středa 07. prosince 2022
Vložil vlisni.cz on November 14, 2022

Datum: 

Středa, 30. Listopad 2022 - 10:00 to 11:00

Místo akce: 

Galerie LíPa, Jírova 2

Pozvánka na výstavu malá galerie LíPa od 1.11.2022 do 30.11.2022 - Jana Moštková, Hana Sosíková

Paní Jana Moštková

se narodila v Proseči u Skutče. Absolvovala SVVŠ v Litomyšli, SKŠ v Brně, ŠUŘ v Brně/1968/. Malba - LŠU u prof. P. Skácela. Od r. 1975 žije s rodinou v Brně-Líšni. Pracovala v Knihovně J. Mahena v propagaci. Svou tvorbou se zaměřuje na poetické obrázky inspirované starou Líšní a její historií, např. líšeňskými kroji, ilustrovala knihy.

                                          

Samostatnou kapitolou její tvorby jsou originální papírové betlémy, které maluje od r. 1995. Do současnosti jich vytvořila 20 technikou kolorované perokresby. Vystavuje na společných výstavách betlémářů i samostatně u nás i v zahraničí.

Paní Hana Sosíková

je velmi plodnou a všestrannou výtvarnicí, cizí jí není ani digitální malba a grafika, navrhuje knižní obaly. Její práce jsou zastoupeny např. v městském muzeu v Novém Bydžově, v řadě soukromých sbírek u nás i v zahraničí, účastní se samostatných a kolektivních výstav.

V současné době si oblíbila práci s kovem – šperky. Slitinu kvalitního bílého cínu se stříbrem vrství na kostru z mědi, tvar doplní gravírováním a patinou, vytváří tak malé reliéfy a plastiky, které obepínají polodrahokam, nebo fosílii. Takto vzniklá malá výtvarná díla jsou vždy originálem, který zdobí nejeden náročný ženský krk.

Zdroj: webové stránky MČ Brno-Líšeň