Sobota 30. května 2020
Obrázek uživatele Jasminka
Vložil Jasminka on January 19, 2020

Datum: 

Pondělí, 17. Únor 2020 - 7:30 to Pátek, 21. Únor 2020 - 16:30

Místo akce: 

Rodinné centrum Jasmínka, Kotlanova 7

Cena vstupenky: 

1800 Kč/týden

Kontakt: 

RCJasminka@gmail.com

Čas: v Jasmínce budeme děti přijímat už od 7.30, nejpozději však v 8.30 kdy           

bude zahájen program pro všechny. Vyzvedávat si děti můžete od 15 hodin, nejpozději však v 16.30. V případě samostatného odchodu dítěte budeme od rodičů potřebovat písemné potvrzení

(se jménem dítěte, časem odchodu, kontaktem na zákonného zástupce a potvrzením, že zákonný zástupce přebírá po odchodu dítěte za dítě zodpovědnost)

Věk: 6-12 let

Kapacita: 20

Co s sebou: přezůvky, termosku na pití

 

Hlavní lektorka: Mgr. Zuzana Kruťová - studovala na přírodovědecké fakultě MU, praxe 12 let jako učitelka přírodopisu a zeměpisu na ZŠ, 4 roky vedení kroužku  Mladého zdravotníka (týmy vždy vyhrávaly městská kola a v okresních se umisťovaly na 1.-3. místě). Absolvovala zdravotnický kurz ZDRSem, aneb první pomoc zážitkem, kurz Českého červeného kříže.

 

Program

Z dětí se stanou výzkumníci a objevovat blízkou i vzdálenou historii Líšně a okolí. Během týdne se díky našemu “stroji času” podíváme nejen do pravěku, středověku, ale i do časů v období světových válek. Historii budeme poznávat formou her a zajímavého zkoumání a bádání. 

Většinou pak v teple v Jasmínce se ještě děti naučí poskytnout první pomoc vztahující se svým tématem k danému dni (například: Když budeme přes den v jeskyni Pekárna, budeme zjišťovat, jak se zde žilo a vařilo v pravěku. Odpoledne propojíme historii se současností i tak, že se děti naučí ošetřovat fiktivní spáleniny. )

Stravování

Každý den mají děti zajištěný teplý oběd. Buď bude dovezen do Jasmínky, nebo se v případě výjezdu dál od Líšně budeme stravovat v restauraci blízké aktivitám v terénu. Jídlo bude zajištěno zdravé a pestré. 

 

Dopolední a odpolední svačina + pitný režim bude pro děti zajištěno. Je však nutné, aby si děti vzaly s sebou nádobku na pití (nejlépe termosku, kvůli pobytu v terénu v zimě).