Pondělí 06. dubna 2020
Obrázek uživatele Jasminka
Vložil Jasminka on January 19, 2020

Datum: 

Sobota, 22. Únor 2020 - 10:00 to 17:00

Místo akce: 

Rodinné centrum Jasmínka, Kotlanova 7

Cena vstupenky: 

400 Kč

Kontakt: 

RCJasminka@gmail.com

Věk: dospělí

Kapacita: 30

Lektorka:RNDr. Mirka Misáková - informatička, analytička, ale především máma, která zpracovala na základě literatury od Alethy Solter koncept Léčivého hraní. Léčivé hraní s dětmi opravdu funguje, vztekání dětí je omezeno na minimum.  

Přihlašování na www.rcjasminka.cz 

 

Seminářem provází Mirka Misáková a poradí Vám, jak si pomocí domácích léčivých her usnadnit život s dětmi, omezit vztek, bezmoc a smutek u Vás doma.

„Rozumíme terapeutickému hraní, které zvládne každá rodina. Přineslo k nám domů větší harmonii, omezilo smutky a vzteky, život s dětmi je teď mnohem lehčí.
A to bychom přáli každému. Protože rodičovství je náročná záležitost! Rádi vás do léčivého hraní uvedeme, abyste i Vy mohli zažívat méně bezmoci a více pohody.“

Náplň semináře:
- vysvětlení osmi typů her - mocenské, pokračovací, regresní, symbolické, dotýkací, nesmyslové, kooperativní, shledávací. Vysvětlení které a proč mi půjdou a nepůjdou hrát? Jak to souvisí s bolístkami z dětství?

- nejsilnější devátá hra - skutečně společný čas. Magický nástroj a jak ho používat?

- vynalézáme hry za běhu: jak funguje spolupráce a hranice

- zamyšlení nad tím, že nikdo není strašná matka, souvislosti tlupa kdysi, nukleární rodina dnes
- rodičovský hněv

Co nám ještě seminář může dát:
- inspiraci od různých škol respektujícího rodičovství (Solter, Aldort, Karp, Wild, Liedloff). “Děti jednají dobře, když se cítí dobře.” Projdeme si různé hry, odnesete si domů konkrétní příklady a návody.

- pochopíme naši dobu. Co se to dnes děje, že rodiny potřebují zvláštní hry? (David Abram, evoluční rodičovství)
- probereme si hlouběji, co komu brání být obecně víc hraví. Určitě si o výchově hodně čtete, ale ke skutečné změně nedochází jen příjmem informace. Společně prozkoumáme, jaké asi u nás mohou nastat s hraním překážky a jak je překonat. 

- navrhneme si akční plán pro pravidelný skutečně společný, hravý čas s dětmi. Zkusíme posunout vnitřní přesvědčení, která nás zastavují a točí v začarovaném kruhu.

Ukázky her na www.lecivehrani.cz nebo FB Bereme hraní vážně.