Úterý 25. června 2024
Vložil vlisni.cz on October 15, 2014
Líšeňská radnice (zdroj: vlisni.cz)

Necelé tři dny po skončení komunálních voleb se v Líšni rodí nová koalice. Jak uvedli na svých facebookových stránkách Eliška Vondrášková (KDU-ČSL),  Břetislav Štefan (ČSSD) a Vlastimil Válek (TOP 09):

Politické strany ČSSD, KDU-ČSL a TOP 09 zahájili po volbách do zastupitelstev obcí konaných dne 10. a 11. října společná jednání o programových shodách. Cílem těchto jednání má být vytvoření společného programového prohlášení, které je předpokladem pro vznik dohody o koaliční spolupráci ve volebním období 2014 – 2018.“

Trojkoalice ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 by měla v zastupitelstvu 17 hlasů z 29. Tento počet je více než dostatečný k prosazení společných témat, která vzejdou s koaliční dohody stran.

Opoziční zastupitelé z ANO, KSČM, ODS a STAN by měli v celkovém součtu pouze 12 hlasů.

V těchto dnech se tedy řeší dohoda o společných programových bodech, složení rady a vedení radnice.

 „ V rámci koaličního vyjednávání jsme se dohodli na snížení počtu radních  z 9 na 7 členů v poměru 3-2-2 (ČSSD-KDU-TOP 09).  Probíhá i debata o obsazení uvolněných míst ve vedení radnice. ČSSD by ráda obhájila post starosty a místostarosty. Další uvolněný post místostarosty byl navrhnut paní Elišce Vondráčkové z KDU-ČSL. Věřím, že společná jednání budou úspěšně pokračovat i v následujících dnech a již brzy představíme veřejnosti své společné programové prohlášení na volební období 2014-2018.“ sdělil starosta Břetislav Štefan.

Kategorie: 

Tags: 

Komentáře

Nechápu. Jak se ČSSD mohla dát dohromady s TOP09 ? kdyby utvořili koalici se stranami vládními ,tak mají naprostou většinu a nemusí se dohadovat s topkou která je názorově i politicky na opačné straně politického spektra. To jsem zvědav co za kokotinu vypotí v programovém prohlášení..

Je škoda, že jste tento web objevil až teď. Na komunální úrovni je skutečně jedno, kdo uznává jakou ideologii, je to o lidech! A protože je to o lidech, a zejména o tom, že v minulém období se dokázala koalice s opozicí normálně bavit a spolupracovat ve prospěch Líšně, tak nová koalice ČSSD+KDU+TOP09 je naprosto logickým vyústěním volebního výsledku. Nová politická síla ANO se objevila v Líšni až před volbami, většina kandidátů ANO byla naprosto neznámých. Pro Vaši představu si prosím přečtěte odpovědi lídrů kandidátky ANO v "předvolební zpovědi" na tomto webu a uvidíte, že nikdo nám nedá tolik, kolik nám ANO slíbí! Řečeno Vašimi slovy, by koalice v Líšni ČSSD+ANO+KDU byla kokotina.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.