Středa 19. ledna 2022
Vložil admin on June 10, 2010

obrázekPod pojmem břišní tanec si mnohý jedinec představí polonahou tanečnici, jak se pohupuje v bocích a svádí arabského šejka. Tento výklad je skutečně jen špatně zarytým všeobecným klišé. Orientální tanec má svou hloubku. Evropa ho nazývá ,,břišním“ ,arabsky se nazývá ,,raqs sharqi“ nebo-li tanec východu. Je až 10.tisíc let starý, znali ho v Africe, Indii a na Blízkém východě. Později ho proslavila slavná Isadora Duncan, tajemná Mata Hari a u nás tanečnice, choreografka a dvojnásobná vítězka Mezinárodního tanečního festivalu v Praze 2002, MILA EL KRAL.

Dne 22. 5. 2010 se uskutečnila na podnět Mily el Kral a za pomoci propagace akce KC Líšeň v Dělňáku benefiční Galashow věnovaná opuštěným zvířatům. Program byl protknutý ohňostrojem tanců. Návštěvníci mohli shlédnout např. tanec se třemi šavlemi, orientální nepálský tanec, tanec s křídly a dalšími rekvizitami. Také zde byly ,,bazárky“ ke shlédnutí a zakoupení nádherných orientálních kostýmů a doplňků atd. Z tanečnic byla cítit záře a radost z pohybu. Byl to velmi příjemný a smyslný zážitek pro každé oko návštěvníka.

Mila el Kral byla tak laskavá a poskytla našemu portálu rozhovor, který si můžete poslechnout na MP3 pod článkem. Ptali jsme se např.: jaké byly její začátky, proč právě jí orientální tanec tak učaroval. Také nás zajímalo, zda-li je orientální tanec stále doménou žen, nebo zda-li už i muži začali projevovat zájem. Dále se nám svěřila, jak může orientální tanec pomoci v odstranění zdravotních potíží.

 

obrázek obrázek

 

 

Kategorie: