Středa 19. ledna 2022
Vložil admin on April 02, 2013

RC PastelkaŠkoly připravují děti na budoucnost, ale dospělí už do školy nechodí. Přitom není pochyb, že se potřebují naučit mnohému novému. Do našich životů vstupují nové výzvy (informační technologie, komunikace v cizích jazycích) ale také nové problémy. Mezi ty nejpalčivější patří správa osobního bohatství, nehmotného (např. zdraví) i hmotného (majetek a peníze). Ze statistik zadlužení domácností vyplývá, že finanční gramotnost naší dospělé populace není dostatečně vysoká pro zvládání nových rizik, se kterými se setkávají, jako jsou spotřebitelské úvěry, vytváření finančních rezerv, spoření, investování a další.

Naše rodinné centrum Pastelka se rozhodlo vstoupit do projektu Gramotnost.CZ a vytvořit Centrum učení pro dospělé. Nabízíme kurzy, které vycházejí z odborně garantovaných metodik používaných ve školách. Program Rozumíme penězům upravila skupina odborníků tak, aby se i dospělí mohli vhodnou formou seznámit s nejdůležitějšími tématy z finanční oblasti.

Lektoři jsou odborníci s dlouholetou zkušeností a účastníci mohou využít i další možnosti vzdělávání portálu Gramotnost.cz.

Naše centrum nabízí následující témata v uvedených termínech (od 17-19 hod):

  • 16.4.2013 Rozumné zadlužování a prevence předlužování
  • 9.5.2013 Ochrana spotřebitele
  • 14.5.2013 Smlouvy – právní základ
  • 28.5.2013 Spoření a investování

Místo konání: RC Pastelka, náměstí Karla IV č. 4, Brno - Líšeň

Na semináře je nutné se přihlásit na tel. 776 106 282, nebo info@pastelka.net, počet míst je omezený.

Díky tomu, že projekt je spolufinancován Evropskou unií a státním rozpočtem ČR, můžeme tyto kurzy nabídnout všem zájemcům v produktivním věku zcela bezplatně. Informace k přihlašování najdete v přiloženém letáku. 

 

Andrea GrigerováRC Pastelkawww.pastelka.net
 
RC Pastelka

Kategorie: 

Komentáře

Koho zajímají bližší informace, musíte si v odkazu změnit .cz na .net

Díky za upozornění. Odkaz je opraven.

O problematice Kulturního centra Líšeň se bude mluvit i na zasedání Zastupitelstva městské části Brno-Líšeň, které se koná 14.3.2013 od 17 hodin.
http://www.brno-lisen.cz/pozvanka-na-22-zasedani-zastupitelstva-mestske-...