Čtvrtek 18. července 2024
Vložil vlisni.cz on January 20, 2016
Ilustrační foto (vlisni.cz)

Na listopadovém zasedání zastupitelstva se rozhodlo o poskytunutí dotací typu B v celkové výši 453 000 Kč z rozpočtu MČ Brno-Líšeň.  Tato částka se rozdělila mezi dva žadatele.

 Více o dotacích typu A i B na webu radnice: http://www.brno-lisen.cz/dotace-z-rozpoctu-mc/t1632)

Na webu radnice je také zveřejněn "dodatek" k pravidlům, který platí od 1. 10. 2015. Na rozdíl od celých Pravidel pro  poskytování dotací tento dodatek nebyl konzultován s příjemci dotací ani veřejností: Pravidla pro poskytování dotací z rozpočtu MČ Brno-Líšeň ( dodatek č.1) - s účinností od 1.10.2015)

Z  celkové částky 453 000 Kč rozdělované na listopadovém zastupitelstvu  připadlo 423 000 Kč SK Líšeň, který žádal o dotaci na vybavení I. NP tribuny nábytkem a vybavením.

Přidělení dotace nedoporučil schválit Finanční výbor (např. z důvodu nedostatečné specifikace využití požadovaných prostředků) a schválení nedoporučila ani Sportovní komise (jak upozornil v průběhu jednání radní Hrazdíra, dotace nebyla schválena nadpoloviční většinou, proto přijata nebyla, přestože v materiálech k zastupitelstvu je mylně uvedeno, že komise dotaci doporučila ke schválení. Čas v záznamu jednání 2:25).  Zastupitel Příborský upozornil, že částka na dotaci SK Líšeň byla přesunuta z oblasti údržby komunikací. Vyšlo také najevo, že letos nebyla vyčerpána částka zhruba 400 000Kč z prostředků určených původně k podpoře spolkové činnosti. Jakým způsobem budou tyto nevyužité prostředky dále použity, není z průběhu zasedání zastupitelstva zřejmé.

Dotace pro SK Líšeň byla schválena těsnou většinou, tedy 15ti hlasy. Hlasování naleznete zde.

Záznam ze zastupitelstva si můžete přehrát pod článkem (dotace pro SK Líšeň se projednávala v čase 2:22 - 2:51)

Druhým žadatelem o dotaci byl Black Ice z.s., který sídlí v Brněnských Ivanovicích a je zastupován radním Hrazdírou. Dotace 30 000 Kč má pokrýt část nákladů (z celkové částky  40 000 Kč) na pořádání cyklistického závodu „ Mariánský okruh“, který se uskutečnil 25.7.2015.

Z důvodové zprávy vyplývá, že došlo k porušení pravidel pro poskytnutí dotací z rozpočtu MČ. Žadatel porušil pravidla tím, že nepředložil žádost nejpozději 3 měsíce před zahájením akce. Pravidla neobsahují informaci o tom, za jakých podmínek je možné žádat výjimku.  Sportovní komise doporučila dotaci schválit nadpoloviční většinou. Výsledek hlasování ZMČ naleznete zde.

S koncem minulého roku vešel v platnost dodatek k Pravidlům, který schválilo zastupitelstvo  25.6.2015. Zde se uvádí:

„Odpovědný pracovník po dohodě předloží předsedům jednotlivých komisí rady MČ, popřípadě dalším jejím členům, elektronické žádosti o dotace, včetně příloh, které popisují konkrétní účel, na jehož realizaci bude dotace určena, u dotace typu A nejpozději do 31.12.“

Podotýkáme, že žádosti leží na radnici od konce září, kdy je termín uzávěrky. V praxi to vypadá tak, že například členové Kulturní komise obdrželi žádosti o dotace dva dny před konáním schůze komise, během níž o dotacích rozhodovali.

Rozhodování zastupitelů na listopadovém zasedání zastupitelstva znovu otevírá otázku, zda-li je systém přidělování dotací dostatečně srozumitelný všem.

 

-vlisni.cz-

Kategorie: 

Komentáře

Nevíte někdo, proč odvolali "novou" ředitelku v MŠ Šimáčkova? Má to co dočinění s dotacemi?

jasně že má. je to stvůra .

Kdyby jenom s dotacemi. Jestli je aspoń z poloviny pravda co se říká, ještě o paní ředitelce uslyšíme.

Všichni jsme dopředu věděli, jak to s ní dopadne a padla kosa na kámen:ať se smaží

Situace je nyní v šetření, jak se píše v novinách, orgánů činných v trestním řízení. Takže uvidíme všichni.

Alespoň jste odpověděl jednou větou, jinak stále mlžíte a ta potvora se stále prohání po školce s vítězoslavným výrazem ve tváři. Jak je toto možné pane strarosto?Proč není ve vazbě za podvody, machinace a v neposledníi řadě za šikanu? Ta je přeci trestná. Doufáme, že nás alespoň předvolají ke svědecké výpovědi. To víte p.starosto, stará lLíšeň je sice malá, ale nic se v ní neutají. Tady mají lidé k sobě tak trochu blíže, než na sídlišti. Ve Vaší kontrolní zprávě toho mnoho není, co by vše osvětlilo. Doufáme, že už nemáte žádnou známou, kterou byste opět u komise protěžoval.!!!!!!!Víme, co bylo s p.Anderlovou-blízké přátelství s Tomášem A. Nemám pravdu? Víte ,že mám. Tak už dost s experimenty.

Doufáme,že už brzy.

Mám velkou radost z této reakce. Bohužel Vás musím zklamat, ani jednu z jmenovaných dam jsem nevybíral. Ani v jednom případě jsem v komisi neseděl. Nebyl jsem účasten tohoto procesu. Nemá cenu se přít. Já mohu mé tvrzení doložit. Nepovažuji za korektní psát věci vybájené a nepravdivé. Asi to zase v mediálním prostoru schytám, ale pokud můžete Vaše tvrzení objektivně doložit, tak by to mohlo přispět věcné debatě.
Bohužel nemáte pravdu.

Přeje Vám pěkný den

Omlouvám se p.starosto, ale jak jsem koupila, tak prodávám. Slyšeli jsme to mnohokrát ze všech stran. Sám víte, jak je tato věc medializována. Hezký zbytek dne
.Ale , taky víte, kolikrát si byli rodiče u vás stěžovat a byl jste také upozorňován dopředu, co je to za amorální osobu a nic jste s tím nedělal.

Nemusíte p. starosto sedět u komise, ani se účastnit řízení, když už je předem vybráno. Známe, jak to chodí. Hezký den.

Nejvíce je mi líto učitelek (i bývalých) v této školce, z nichž většina byla a je naprosto úžasná a na svém místě. Děti chování obou dvou bývalých ředitelek - dle mého názoru - až tak moc nepocítily, právě hlavně díky skvělým učitelkám. Ale ty si musely, podle mne, vytrpět své. A velká škoda paní učitelky Alenky - nejoblíbenější u obou mých dětí. Tak alespoň si ji užívají děti v jiné školce....
Jen nechápu, když se řešily před nástupem paní ředitelky "fámy" ohledně zpronevěření peněz v jejím bývalém pracovišti, že se na nic nepřišlo.
Ach jo, přála bych této školce konečně opravdu dobrou ředitelku, nemohla by třeba vést tuto školku paní ředitelka z Pelíšku i nadále? Ne jen dočasně.

Dobrý večer jem si tak pročítám příspěvky. Prosím mám zde už své 3 dítě. Proč třeba někdo z Vás neumí třeba říct nějaký klad. Třeba zahrady to nebyla schopna žádná ředitelka. Vždy se mnou hovořila s úctou a na nic si nehrála. Jesně určitě pochybyla,že přečerpala peníze , ale musíte uznat , že se toho hodně změnilo k dobrému ale proč jsme se jako rodiče nepostavili za ni a nepodrželi ji. Mějte se pěkně a uzavírám tuhle debatu.

Kristova noho jakypak precerpala penize.. zazadejte si na radnici o zpravu z kontroly, prectete si ji a pak se exreditelky tezko budete zastavat. Tady neslo o nejake nevinne precerpani penez a myslim ze se budem jeste vsichni divit, az se tohle doresi.

no jo , ženská. Ta sežere všechno. Vy snad nemáte mozek!!!! Vždyť je to zlodějka i s tím chlapem.

Ano souhalsím s Váma. Děkuji

Mám zde od zaří díttě ve školce a mé dítě šikanuje paní učitelka , paní ředitelka vždy stála na její straně. Myslím si , že to s ní měla řešit.Je těžké pokud chcete po paní učitelkách práci ,,,,

Haha to je náhoda, najednou v rozmezí asi deseti minut přispívá tolik rodičů co stojí za ředitelkou? :-D Pro pobavení dobrý, ale dost průhledný.

Nevim zdali jste se byli podivat na otevreni zahradky, prijde vam zahradka bezpecna me teda vubec nechapu jak toto mohlo projit, vzdit je to pro deti. A za to mame byt vdecny byvale p. reditelce haha

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.