Úterý 16. července 2024
Vložil vlisni.cz on April 27, 2018

Nové veřejné osvětlení cesty od zastávky tramvaje Kotlanova až k Michalově ulici, ale třeba také brouzdaliště nebo místo určené ke grilování. Nejen to jsou novinky, které lidé využijí už brzy v líšeňské rokli. Poslední fáze několikaletého projektu revitalizace skončí 31. července. Líšeňské kulturní centrum pak upravený centrální park slavnostně otevře 8.září.

Kategorie: 

Komentáře

Je krásné, jak se nám radnice pyšní projektem "Rokle", ale jaksi zapomíná na údržbu stávajících prostor. Jinak si nedokáži vysvětlit situaci s propadáním na Nám. Karla IV. U stromu v blízkosti přechodu se pomalu a jistě propadá zemina, která je jasným indikátorem, že pod povrchem náměstí se děje něco nekalého! Co dělá správa majetku? Monitoruje stav a případná nebezpečí nebo čekáme, aby se po vzoru Prahy nejdříve stane průšvih, a pak budeme hledat viníka? Podobné je to s oplocením zahrady Orlovny, která hrozí pádem, ale přesto se zde budou konat akce, aby se zvýšilo riziko úrazu.......ano, takové máme zastupitelstvo.....

Dekuji Vam za tento dotaz. Víte, složitost Brna je na vzestupu. Město Brno si založilo organizaci, která se jmenuje Brněnské komunikace a.s., kterou Brno ze 100 % vlastní. Peníze na tyto komunikace (chodniky) nám neposílá, ale řeší to právě skrz tzv. Brkom a.s. Takže zastupitelé Lisne o tom ani nerozhodují, respektive by neměli. Vím, že to je nesrozumitelné, ani mě se to nelibi, ale je to tak.
Na druhou stranu zahradu Orlovny řešíme. Poslal jsem tam statika stran zdí a objednali jsme opravu brány vyvrácene zřejmě větrem. Brno je složité a zasloužilo by si zjednodušit, neboť zorientovat se, kdo ma co na starosti je až detektivní práce.
Váš podnět samozřejmě pošleme Brkomu a.s. k řešení. Možná pro zjednodušení můžete poslat podnět a forotografii panu mistostarostovi Miloši Freibergovi (freiberg@brno-lisen.cz), který podnět podstoupí kompetentní organizaci. Nebo aktivně zaslat požadavek Brkomu a.s., či řadě města Brna, která je v pozici zrizovatele této společnosti.
Víceméně městské části jsou u většiny komunikací pouze správci, dle Statutu města Brna, kterým se městské části musi řídit je stanoveno v článku 30 městské části:
d) zabezpečují čištění a zimní údržbu na chodnících a ostatních dopravních plochách (např.
schody, cyklistické stezky, cesty apod.) včetně ploch, které nejsou zařazeny do sítě místních
komunikací, pokud není čištění a zimní údržba povinností jiného vlastníka (správce)
nemovitosti, 66)

Vážený pane starosto, mám pocit, že se na radnici vytvořilo kolečko sběru podmětů a jejich zasílání formou e-mailu na jednotlivé osoby, ale řešení a rekce na podměty občanů chybí. Jak jinak si vysvětlit situaci, kdy v rámci rozhovoru se kamarádem se dozvím, že posílal podmět na dopravní komisi (mj. p. Lupečkovi) před několika měsíci (ve smyslu řešení porušování dopravních předpisů) a dodnes čeká na odpověď. V případě propadu zeminy, stačí dojít před cukrárnu na náměstí a u přechodu pro chodce (naproti Coopu) je vysazený menší strom......propad zeminy je díky posekané trávě více vidět. Což umocňuje mé rozhořčení, protože servisní firma na údržbu zeleně by mohla nahlásit na MČ tento problém také, vždyť ji to musí omezovat v činnosti a činit problémy.
Je pravda, že asi ne všechny podměty zapadnou, protože např. Městská policie zvýšila četnost pokud za špatné parkování. Bohužel, jen ve vybrané dny a velmi krátký (jasně definovaný časový úsek), proto v danou dobu parkují auta podle předpisů, ale potom je to sodoma gomora.....reakce příslušníků Městské policie? Mi máme rozpisy a musíme v danou hodinu na daných místech, v případě že se vám to nelíbí, tak můžete volat a udávat........ANO, JE TO TAK VRACÍ SE DOBA BONZOVÁNÍ A AGENTŮ StB pardon Městské policie!

Hmm, rokle je hotová skoro na počkání, ale dostavbu boxů na popelnice slibuje starosta už 3 roky. A popelnice stále stojí u krajnice. Možná by bylo zajímavější prvně dokončit už rozjeté projekty,

Vybetonováním cest křížem krážem roklí se zvětšila rozpálená plocha v letních vedrech, v případě přívalového deště se naopak zmenšila plocha vsakování vody. Prokácením vzrostlých porostů se obnažila půda pod nimi, takže teplota v rokli se zvyšuje. Ev. výsadba nových stromů nic nezachrání. Stačí se podívat, jak dopadly stromy vysazené za poslední 2-3 roky- suché ( zastávka Masarova, Jedovnická), Jak dopadnou stromy vysázené do dlažby u restaurace U Fidela je otázka. Copak se nedalo jezdit s kočárkem nebo s odrážedly roklí po trávě? V Líšni chybí vodní prvky ( vodotrysky, vodní kaskády), které by v letních parnech prostory ochladily. Za mně je ted rokle daleko horší než dříve.

Děkuji za reakci. Bohužel ne zcela pravdivou. Co člověk, to názor. To respektuji a děkuji. Jsem rád, že se Rokle vyjmula ze stavebních pozemků, které zde částečně byly. A že cesty do budoucna zabrání experimentů s další zástavbou tohoto území. Mrkněte prosím třeba na tuto reportáž https://www.vlisni.cz/obcan-obec/rokli-ozivi-grilpoint-nebo-brouzdaliste . Vodní rvky budou :-) . Ano extrémní suchu si vybírá svou daň a budeme muset přistoupit k daleko intenzivnějšímu zalévání. Bohužel finance jsou limitní na zeleň, přesto, že jsme prostředky navýšili o 30 procent, na zalévání nepostačují.Měsíčně zálivka stojí necelé 2 mil. ( za léto by to mohlo být tedy 8 mil.Kč) - to je v současnosti dvojnásobek peněz, co na zeleň máme. Přesto tento požadavek do rozpočtu dáme. Snad v napjatém rozpočtu najdeme prostředky. Na okraj uvádím, že máme celkový rozočet cca 1,5 PROCENTA z brněnského. Je to málo :-( Pěkné prázdniny. Břetislav Štefan

A koho napadlo instalovat podél cest ty pidi lampy? Kolik stojí jedna? Vypadá to sice hezky, jenomže jejich odolnost je mizerná. Včera (16.6.) si partička cca 18-letých sedla na lavičku za bílého dne, popíjela, pouštěla muziku, tancovala a dnes jsou 2 lampy vedle dotyčné lavičky ukopnuté. Super zábava pro slaboduchou a nevychovanou mládež. U klasické pouliční lampy by se to nestalo. Jinak chybí jakékoliv stínění podél těch cestiček, takže sedíte na lavičce a pere na Vás slunce.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.