Úterý 16. července 2024
Vložil admin on September 19, 2011

ZŠ HolzovaZákladní školu Holzova lemuje podél hlavní silnice dlouhá léta ošklivé a dnes už i zrezavělé zábradlí. Jako všechno, tak i toto zábradlí má svého vlastníka, ale ten bohužel i přes několik výzev nereaguje a k ničemu se nemá. Oprava tohoto zábradlí je v nedohlednu a naopak nějaký úraz dítěte je velmi pravděpodobný.
A protože nám zdraví dětí a vzhled Líšně není lhostejné, nakoupili jsme barvy, štětce, ocelové kartáče, pracovní rukavice a společně se můžeme pustit do díla a natřít to Líšni.
Akce se bude konat v pátek 23. 9. 2011 od 14:00. Sraz přímo před ZŠ Holzova a záleží jen na Vás, kolik toho natřete. Kreativitě se meze nekladou.
Akce se nekoná v případě deště.


Děkuji za spolupráci!  


Jozef Sedláček
místostarosta MČ

Kategorie: 

Komentáře

Vážený pane místostarosto,

naprosto souhlasím, že zábradlí je v neutěšeném stavu a podobnou "ozdravnou kúru" bezesporu velmi potřebuje. Zaráží mne ovšem informace o vlastníkovi - komu zábradlí patří? Je s plánovanou akcí srozuměn a poskytl Vám prokazatelný souhlas? Nerada bych se případnou účastí dostala do pozice "nežádoucího sprejera" a vystavila se nařčení z poškozování cizího majetku, byť je toto "poškozování" pro dobro věci a iniciováno místostarostou.

Hana Drozdová

Dobrý den, určitě se nemáte čeho bát, budu velmi rád, když přijdete. S vlastníkem to vypadá asi takto: Zábradlí bylo asi před 30 roky vybudováno tehdejším správcem komunikace, přeneseně dnes Brněnské komunikace a.s.. Ti na výzvy buď nereagují nebo telefonicky tvrdí, že zábradlí nemají evidováno v majetku. V majetku ho nemá ani Dopravní podnik, ani město Brno, takže vlastně nikdo. A kdyby se někdo po akci k zábradlí přihlásil, stejně by nedokázal vyčíslit žádnou škodu, pokud ho jen natřeme.

Hezký den
Jozef Sedláček