Neděle 21. července 2019
Vložil vlisni.cz on June 10, 2019

Po Lučištníkovi před radnicí zdobí veřejný prostor v Líšni další socha zdejšího umělce Jiřího Netíka. Jeho Anděl nyní stráží líšeňskou Rokli. „Anděl je takové univerzální zboží, které potřebujeme všichni. I ti, kteří o andělech nic neví,“ přibližuje světově uznávaný umělec. Jeho díla bylo možné spatřit třeba v papežské galerii nebo pařížské Notre Dame. „Máme tu obrovskou čest, že tento výjimečný člověk působí a tvoří v Líšni. I proto jsme tuto sochu zakoupili, aby zdobila toto veřejné prostranství,“ doplňuje líšeňský starosta Břetislav Štefan.

Kategorie: 

Komentáře

Anděl socha se mně vůbec ne líbí . Anděl Boží takhle ne vypadá.

Musím se přidat, anděla si představuji taky jinak. Jedině co je na něm zajímavé je to zrcadlové vybroušení.Jinak je to postava nahého člověka z velkýma rukama.

Odporna socha na kterou se musí dívat děti. Kolemjdoucím se vůbec nelíbí a to, ze ji vybral pan starosta s architektem mluví za vše. 350 000 bych teda utratila za něco lepšího. Nedá se na to dívat a anděl to taky jako moc nevypadá jen odpornýchlap s pindousem. Ohavnost největší. Teď nejenže máme falus na Svobodaku teď máme i chlapa s pindousem v parku. Fuj.Doufám, ze vznikne pětice na odstranění. A priste bych byla za vyhlaseni ankety, aby si mohli lisnaci vybrat co tam bude stát. Vsadím se o co chcete, ze taková obludnost by to nevyhrála!

Je to moderní umění. Klidně vytvoříte sochu horníka se sbíječkou, helmou, fáračkami a nazvete to anděl. Jen jde o správné zdůvodnění od autora, aby se popis nějak shodoval s tím, jakou společenskou funkci má anděl. Peticí nic nedosáhnete. Přece město nevyhodí 350 000 KČ. Navíc by s odstraněním nebo posunutím sochy musel souhlasit autor. Určitě nebude chtít, aby socha byla někde na nedůstojném místě.

Se Vám divím. Copak nějaký "Anděl" je to nejhorší, co naši Rokli potkalo? Proč nepíšete petice za záchodky? Mluvilo se i v TV spotu, že letos budou a je ticho po pěšině. Konstrukce nad grilovištěm se rozpadá, že to brzo spadne někomu na hlavu. Kostky kolem brouzdaliště se opakovaně propadají (evidentně chyba v kanalizaci), ale jen se to srovná a jede se dál. Lampičky, to je výsměch a díra na peníze. Místo trávy v naučném chodníku jen plevel. Chodníky pravidelně rozrývá déšť, protože na strouhu vedle nich nikdo v projektu nemyslel. Anděl je až to poslední. Jo, a co ta obnova vodorovného dopravního značení u Saleska? Kolik měsíců ještě na radnici potřebujete? To už je tak půl roku ne?

Anděl se mi líbí čím dál víc a ta symbolika světla, které by nás mělo provázet, i když se šeří, je úžasná! Sochy pana Netíka bych chtěla i v jiných částech města.

Já myslela že je to socha migranta!!!??? Černej a dobře vybavenej!!!

A ukazuje své dlaně otevřené, v rouše Adamově, neboť přichází v míru a beze zbraně. Napište p. Netíkovi ať přejmenuje sochu. Potom třeba nebude vzbuzovat takový odpor. :) Nápad je to dobrý. Od teď tomu můžeme říkat MIGRANT.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Ochranu proti SPAMU.Odesláním komentáře akceptujete Podmínky ochrany osobních údajů