Pondělí 17. února 2020
Vložil vlisni.cz on December 17, 2019

Dne 25. listopadu 2019 se na líšeňské radnici konala debata k budoucnosti náměstí Karla IV. Místostarosta Martin Příborský a přizvaní architekti zde prezentovali návrh zadání architektonické soutěže, jejímž výsledkem by měla být komplexní studie rozvoje náměstí a přilehlých ulic. Návrh byl připraven ve spolupráci s Kanceláří architekta města Brna (KAM) a vychází z diskusí s občany, dat a analýz odborníků zpracovaných v posledních letech. Po zapracování připomínek by měl být návrh předložen do orgánů městské části, a pokud zastupitelstvo vysloví souhlas, měla by být soutěž realizována v průběhu následujícího roku.

Kategorie: 

Komentáře

Vážený pane místostarosto, debaty o Nám. Karla IV. se vedou několik let a nyní chcete utratit cca 100 mil. Kč za nesmyslný projekt a realizaci. Vždyť městská část se není schopna postarat o to co je na náměstí nyní. Zeleň v tragickém stavu, nepořádek i na pozemcích soukromých vlastníku (prostor před Pandou - uf to je nepořádek), propadající se chodníky. Lidem argumentujete, že policie nemůže, ale spíše nechce.....příslušníci městské policie,se radši otočí a mizí. Vy sám nabádáte k toleranci při porušování pravidel silničního provozu. Na co je před Libuškou orientační radar, když i řidiči autobusů, zde jezdí i přes 50 km za hodinu. Ano, to je realita Vašeho alibismu, stejně jako všech představitelů radnice. Mluvit o projektech jako je Orlovna,Rokle, Městečko apod.
Ve výsledku jsou to sliby nebo vyhozené peníze. Odpověď pánů...my nevíme, uvažujeme, uvidíme co sondy.....nemělo by toto všechno už být uděláno a pak se bavit o možnostech řešení. Malovat pastelkami umí i naše 6-leté dítě.
Není vaše angažovanost dána tím, že v místě Vašeho bydliště chcete mít nyní klidovou zónu.....ano, ona košile je bližší jak kabát.
Už se těším jak na konci roku 2020 budete říkat, že jste chtěli a všechno přesunuli na rok 2021, pak na 2022....a dál.

Vážený pane Novotný,
pokud Vám vadí porušování předpisů, volejte policii. Jistě Váš problém vyřeší anebo Vám vysvětlí, co mohou a nemohou. Pokud si chcete stěžovat na řidiče autobusů, obraťte se na Dopravní podnik. Když Vám vadí nepořádek na soukromém pozemku, promluvte s jeho vlastníkem nebo nájemcem. Radnice tu není od toho, aby řešila vše, co Vás trápí.
Pokud však něco je v naší kompetenci, např. úklid veřejných prostranství, budeme se tím určitě zabývat. V tom případně se ovšem na mě (nebo jinou kompetentní osobu) obracejte přímo. Kontakty najdete na webu radnice.
A co se týká náměstí, debaty se nevedou několik let, ale několik desetiletí! Bez jakéhokoliv reálného výsledku. Já to chci posunout dál k nějakému konkrétnímu návrhu.
Přeji vše dobré do nového roku!

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.