Úterý 16. července 2024
Vložil admin on September 14, 2009

Líšeňské hody roku 2009 byly hezké a v duchu tradic a života v Líšni. O tom, jak hody proběhly a jaké byly, se můžete dočíst v našem článku zde. Proto nás dost překvapil letáček líšeňského anonyma, který si stěžuje na nedostatek koláčků a vína během průvodu a co víc, snaží se tím obvinit nejen stárky, ale i pana Trávníčka, který se již dlouhá léta snaží udržet tuto tradici. Ať už je záměr tohoto nesmyslného anonymního letáčku a jeho pisatele jakýkoliv, je potřeba si uvědomit, že lidé, kteří připravují nejen průvod, ale i kostýmy, občerstvení a víno to dělají především ve svém volném čase. Představa, že by měl stárek vozit víno pro všechny lidi, co se na průvod přijdou podívat a stárky měly každému nabízet koláček je v dnešní době utopie.

Co je na letáčku napsáno, s tím tým Portálu ´vlisni.cz´ nesouhlasí a jestli má pisatel dostatek odvahy, tak ať nás kontaktuje zde. Jeho jméno zůstane i na dále v anonymitě. Jen se mu pokusíme předložit i nezveřejněné fotografie a filmový materiál, kde uvidí, že to, na co si stěžuje ohledně pohoštění, není pravda. Jako bonus mu dáme krabičku koláčků a láhev vína, aby jeho tělo a duše nestrádala. O velikosti májky na náměstí by se dalo jistě dlouze hovořit, ale chceme tady podotknout, že ani v předešlých letech nebývala na náměstí májka větší. Kdyby anonym nenašel dostatek odvahy se za svůj letáček postavit a neozval se nám, tak na stránkách www.seznam.cz jistě najde dostatek vinoték a cukráren v našem okolí, kde vše, co mu scházelo na průvodu a hodech, (kromě májky) najde.

Leták na zastávce MHD nám.Karla IV

 

REAKCE

 

 

Kategorie: 

Komentáře

Naše video dokazuje, že koláčky i víno bylo....

Zůstal jsem úplně štajf z takých blbých helfů co se na zastávce MHD objevily, a proto mi to nedá, abych nenahodil válku a hókám do placu svůj názor na obranu všech stárků a našich tradičních líšeňských hodé.
Které dodivočené domašovské boréc či kočena je také bolavé a béká, že se nestačilo nagáblovat bandasku a nebylo dostatečně fest spařené??
Místo aby každej s pýchou u hercny házel čučku na sulcky našich stárek, které si to suprové svingovali do rytmu lidové zonky, měl někdo tu neskutečnou drzost zaměnit tradici hodů za ,,sací olymiádu"?!
Vyzývám všechny občany, aby nahodili myslivnu, kolik to fachčí dát do kupy také hodé. Každý umí házet ramenama,každý umí répat a psát anonymní libezbrify,ale schrastit pár chechtáků na zorganizování celé akce pro napečení koláčků,zakoupení dobrého vína a zajištění stárků, kteří budou celé hodiny trsat na place do rytmu štramlu, aby bylo na co koukat, na to už musí být pořádný gómák-fýrer!
Posílám tímto poděkování všem, kteří se na tradiční líšeňské zábavě podíleli, bez VÁS by jsme se příště mohli na sebe jenom smutně koukat.
ŠLUS! SAVANA HOKNA