Středa 17. dubna 2024
Vložil admin on May 18, 2013

 

Pošta v LíšniJe to již nějakou dobu, co se v Líšni začala řešit dopravní obslužnost MHD pošty ve Vlkově ulici. V rámci změn DPMB došlo k velkým změnám, bohužel ne k lepšímu. Nicméně situace následně byla, i když ne plně uspokojivě, prozatím vyřešena.

V této souvislosti mně napadla i další věc: co občané, jako jsem třeba já, kteří si rádi ze sídliště na poštu dojdou pěšky? Jaké mají možnosti? Já sama velice často využívám služeb této pobočky České pošty ve Vlkově ulici, a velice často také chodím i dál, okolo pneucentra Tasy na Vinohrady.

A to je kámen úrazu. Abych nemusela obcházet úplně celý zatravněný prostor mezi ulicemi Podruhova a Jedovnická po Houbalově ulici, seběhnu rovnou ze stráně a vydám se po okraji Jedovnické přímo na poštu. Za sucha a dobrého počasí se jakž takž dá projít pěšinkou, která je při okraji Jedovnické vyšlapána, okolo bilboardu, až na tu poštu. Za počasí, jaké panovalo většinu poslední zimy pěšinka nefunguje, neb je v ní po kotníky bláta. Musím tedy přímo odstavným pruhem na Jedovnické. Což mi nepřijde zrovna bezpečné. 

Když pak chci od pošty dál na Vinohrady, dostanu se ne moc dobře osvětleným podchodem, kde se neustále válí zbytky krabic od vína a jsou cítit chemikálie, jen na zastávku na protější straně, pak část chodníku (vedle svodidla) k pneucentru Tasy chybí a opět - za sucha lze jakž takž projít, za mokra jsou to bahenní lázně. Lidé volí i cestu procházení kolem svodila ze strany vozovky, což mi taky přijde jako hazard. Chci-li se vyhnout těmto problematickým místům (tedy podchodu a chybějícímu chodníku), musím přeběhnout přímo od pošty několikaproudovou vozovku, přičemž vzhledem k zatáčce, je to velice riskantní manévr.

Chtěla bych taky podotknout, že tuto cestu z Líšně, přes poštu až na Vinohrady zdaleka nevyužívám jen já, pokaždé na ní potkávám i další lidi, například cyklisty, často i pošťačky, matky s dětmi i děti samotné!

Nechci aby se nejdříve stalo neštěstí, které by teprv vedlo k řešení tohoto problému.

Vznesla jsem tedy letos v březnu podnět k tomu, zda by se nedala vybudovat zpevněná pěšina pro pěší, případně i cyklisty, která by skutečně propojovala tímto směrem sídliště Líšeň s poštou a pak přímo se sídlištěm Vinohrady, tak, abychom nemuseli zbytečně vše obcházet Houbalovou a pak Sedláčkovou ulicí. Vzhledem k tomu, že prostor, o kterém píšu, nemá zatím žádné jiné využití, přijde mi, že vybudováním pěšiny se nic a nikdo neomezí. Navíc všechny cesty od pošty směrem zpátky na sídliště (i ta od pošty k fitku), pakliže tam nějaké fragmenty jsou, jsou v neudržovaném, dezolátním stavu, takže i ty by se mohly v rámci projektu zpřístupnit.

Mým podnětem se již začal zabývat i pan starosta, ovšem je potřeba, aby se nás zapojilo do této iniciativy více. Proto bych chtěla apelovat na všechny, kteří tuto trasu využívají, nebo by jí využili v budoucnu, dejte prosím svůj zájem o problematiku najevo, abychom mohli svolat veřejnou diskusi!

Děkuji
Soňa Vojáčková


Kategorie: 

Komentáře

Pokud jde o cestičky sidlištěm a podobné, tak pokud projektant není blbec, nechá tam po stavbě sídliště hlínu a počká, co si kudy vyšlapou ti co tam bydlí: tam pak udělá chodníky či cestičky nebo cyklostezky. Bohužel projektant blbec obyčejně je, a čeká, že lidi budou chodit do pravých úhlů a neprosto nesmyslně jen ne nejkratší cestou.
Výsledkem jsou pak vyšlapané "zkratky" po trávě i jinde protože NIKDO nebude kvůli projektantovi chodit tama kam on si myslel (a on tam navíc nebydlí) a chodí nejkratší cestou, že.... důležitý je teda cesty stavět tam kudy se chodí a ne podle projektanta a nedej buh "designera"! To ovšem neplatí jen pro Líšeň a tak nevím proč to dělají tak blbě, když to co píšu je známý desitky let...

Děkuji za reakci na můj článek. Tady je problém, že tam žádné cestičky od projektanta většinou ani nejsou, jen pěšinky od chodců. Navíc, téměř na konci, je zoufale zanedbaný podchod, který byl celkem nedávno nákladně opravovaný a běžte se tam podívat teď. Aby se člověk bál projít (děti se skutečně bojí a proběhnou ho vždy s ucpaným nosem). Podchod navíc ústí v nikde...
Nicméně na Houbalové se rozběhla výstavba nových bytových domů, takže asi proto se tímto podnětem nikdo moc nezabýval. A tak si tak optimisticky slibuji od té nové výstavby, že potencionální obyvatelé z těchto domů budou také potřebovat sem tam chodit na poštu a td... a že třeba v rámci této výstavby dojde i k revitalizaci té zanedbané stávající cesty na poštu a že třeba přibude i nějaká nová, na místě těch dnešních vyšlapaných...