Pátek 14. června 2024
Vložil admin on January 31, 2014
Kaplička Panny Marie Pomocnice v Líšni na Kostelíčku (zdroj: vlisni.cz)

Probíhá aktualizace Územní plánu města Brna  (ÚPmB). Bohužel navrhovaná aktualizace zásadně a naprosto neodůvodněně mění index podlahových ploch (IPP), který má za následek navýšení staveb i o několik pater. V Líšni se tento index navyšuje hned v několika lokalitách. Některé tyto změny zásadně zasáhnou do rázu krajiny i vzhledu samotné Líšně. S trojnásobným navýšením z IPP 0,4 na 1,2 se například počítá  v oblasti Kostelíčku. Tato zástavba by měla za následek nenávratné poškození rázu krajiny kolem kapličky. 

Občanské sdružení Líšeň sobě rozhodlo podat námitku na Magistrát města Brna v souvislosti s plánovanou zástavbou.  V příloze pod článkem je ke stažení text námitky i s podpisovým archem. Abychom mohli bojovat za zachování krajiny především okolo kaple, musíme získat min. 200 podpisů, které budou našeho zástupce zmocňovat při jednání s Magistrátem. 

Tímto žádáme všechny, kterým není lhostejný osud kapličky, aby se k nám připojili svým podpisem na podpisovém archu, který je ke stažení pod článkem. Prosím vytiskněte, oslovte i své sousedy, sbírejte podpisy. Odevzdejte je prosím do 9. února 2014 na tato místa:

Sběrná místa pro odevzdání podepsaných archů jsou:

  • divadlo Líšeň, Ondráčkova 20 ( podepsané archy dávejte do poštovní schránky označené divadlo Líšeň ) - mapa
  • RC Pastelka, Nám. Karla IV 4 ( podpisové archy můžete zanechat v poštovní schránce ) - mapa
  • KC Líšeň, Kotlanova 7  ( lze odevzdat i podepsat na recepci KC Líšeň ) - mapa
  • Dělňák, Klajdovská 28 ( lze odevzdat i podepsat na pokladně v rámci pracovní doby Dělňáku ) - mapa
  • ÚMČ Brno - Líšeň, Jírova 2 ( v úřední dny lze podepsat na sekretariátu ve 3.p. ) - mapa

Více o aktualizaci ÚPmB naleznete na stránkách Magistrátu města Brna - zde

 Za o.s. Líšeň sobě Pavla Dombrovská

 Dále na webu:

Kategorie: 

Komentáře

Osobně si myslím, že výstavba v oblasti kolem Kostelíčku by byla škaredá a kazila by okolí v němž je kaplička zasazená

Co zase vymýšlí za čachry?Koho jsme to vlastně volili??Zase někdo uplateček vzal sem a tam,a je to tu zas.Je plno jiných míst k zástavbě,tahle rozhodně ne!!!

Chápu, že majitelé těchto pozemků chtějí vydělat prodejem a další následně prodejem staveb, ale pokud se výstavba opravdu zrealizuje, tak tím utrpí prostředí jedné z nejkrásnějších lokalit Brna. Nerozumím tomu, jak je možné, že se takový nesmysl může schválit. Nebudeme přece přicházet o krásné místa v našem životě jen pro to, že pár lidí míní profitovat ve svém funkčním období a developerské firmy si chtějí namastit kapsy. Myslím si, že se najde plno jiných možností a míst, kde sedá stavět bytové domy, aniž by se tím rozbilo krásné prostředí se kterým je mnoho lidí spjato...nezávidím spekulantům jejich vydělané peníze, jen si uvědomuji tu sobeckost vůči ostatním lidem v okolí, kteří investovali do prostředí ve kterém žijí mnoho úsilí a možná i prostředků a takhle by o výhody své cesty přišli... Tím vznáším nesouhlas za mne i mou rodinu a pokud bude potřeba jsem připraven pomoci...děkuji za Vaše názory a popřípadě informace, jak se můžu angažovat.

Dobrý den. Jsme rádi, že se chcete společně s námi angažovat v "boji" proti výstavbě kolem kapličky. Nejlepší způsob, jak se angažovat, je spojit se s Pavlou Dombrovskou na mail pavla@divadlolisen.cz, případně na mail vlisni@vlisni.cz