Neděle 31. května 2020
Vložil admin on September 15, 2010

obrázekV naší městské části máme několik druhů dětských hřišť. V toto článku se zabýváme údržbou a kvalitou vybavení především těch, které jsou vybaveny hřištěm se samostatným pískovištěm. Takových hřišť je v oblasti Líšně celkem 22 a v současnosti bylo ukončeno výběrové řízení na opravu a doplnění o nové hrací prvky. Touto rekonstrukcí projde dle smlouvy s výhercem výběrového řízení 8 součastných hřišť a v sídlišti přibudou v rámci této smlouvy další dvě hřiště, která budou vybavena prvky pro Fitness. Vybavení hřišť se rozšíří o samostatné posilovací stroje určené pro venkovní využití, které budou postavena na nevyužitých asfaltových plochách. Nebude se tedy jednat o vybudování nových Fitness hřišť, ale o využití již zmíněných nevyužitých asfaltových ploch.

V havarijním stavu se především nachází hřiště v parku na ul. Trnkova, kde by mělo dojít k opravě poničeného vybavení a zničeného oplocení malého pískoviště. Tento park a jeho vybavení je v posledních letech silně poškozováno vandaly. Kdo tuto lokalitu osobně navštívil, dá mi jistě za pravdu, že nepořádek a poničené okolí ,,mluví samo za sebe“. Problém se radnice snaží řešit zvýšenou kontrolou strážníky městské policie. Jedno z možných řešení je vybudování kamerového systému do budoucna. Zřízení kamerového systému se ovšem pohybuje v částkách stovek tisíc. Tímto faktem se rýsuje nový úkol pro nové zastupitelstvo. Kvalita písku v pískovištích se podle kontroly z hygienické stanice nevybočuje ze stanovené normy. Pravidelně 1x ročně radnicí pověřené osoby provádí automaticky výměnu pískovišť a to v jarním období. Zjistí-li strážníci a nebo návštěvník hřiště, že se v pískovišti objevily nějaké nebezpečné předměty, je tento písek vyměněn okamžitě.

Je v celku logické, že při využívání těchto oddechových zón dojde časem k jejich opotřebení… Ale to, že některý z návštěvníků není schopen vyhodit po sobě ani použitou plastovou láhev od pití a nebo si ,,někdo“ dokazuje svoji sílu a inteligenci na dřevěném oplocení je problém především nás-lidí. Zde apeluji na mladší ročníky:

„i vy budete jednou rodiči a budete chtít pro své děti čisté a neponičené hřiště, tak proč jej nedopřejete i ostatním“?

V případě nalezení nebezpečných látek v pískovišti (jehly, sklo atd.), nebo nebezpečně poškozeného vybavení, neváhejte kontaktovat ÚMČ Brno Líšeň (tel: 544 424 878), případně MP Brno (tel: 156).

 

obrázek obrázek

sv.Jiljí obrázek

Kategorie: