Středa 19. ledna 2022
Vložil admin on June 22, 2010

obrázekDne 6.6. se už tradičně konala oslava DĚTSKÉHO DNE na hřišti Líšeňského Kulturního centra Dělňák. DEN DĚTÍ slavnostně zahájil starosta MČ Brno-Líšeň pan Mgr. Jiří Janištín, pod jehož záštitou se akce konala.

Ať už v tento den sopka, která je údajně příčinou chladného června, na chvíli přerušila svoji erupci sopečných výbuchů, a nebo se všichni co se těšili, usilovně modlili, v den oslavy DNE DĚTÍ nad Dělňákem vyšlo rozářené sluníčko. To přilákalo přes 2.000 návštěvníků. Celou akci provázel moderátor, který děti plné očekávání navnadil pestrým programem. Návštěvníci viděli např.: pohádkové vystoupení Divadla Kamarád, vystoupení tanečních a pěveckých souborů: Líšňáček, Pavouček, Střevíčky, Enigmatic, Mystery, krásné břišní tanečnice a mažoretky z SK PROVO a LILI Židenice.

Nejmenší diváky potěšila pohádka o Zlatovlásce, kterou představilo divadlo Koráb. Bylo krásné pozorovat děti, jak s nadšením povbuzovaly hlavního hrdinu-Jiříka, při jeho urputné snaze získat si princeznu Zlatovlásku. Také se přijel svými dovednostmi pochlubit kouzelník Carlo, který předvedl např. tvarování zvířátek z neposedných balónků, nebo ,,rozmnožování“ bankovek.

Děti měly zajištěnou zábavu v podobě her a soutěží, ale ani rodiče neodolali výzvě a s radostí se zapojili do soutěže v nafukování balónků a třídění odpadů, v rámci vedení dětí ke správnému přístupu k ochraně přírody. Rodinky skládaly pohádkové skládačky puzzle, vyzkoušely si chůzi na chůdách a některé se zúčastnily tance se svými ratolestmi přímo na pódiu. Tam se ukázaly i ty nejmenší děti od 3 let z Koltanky, Malenky a Rytmiky se svým roztomilým vystoupením. Kdo se potřeboval na chvíli ochladit a načerpat energii na odpolední program, mohl relaxovat v Teepee v indiánském lesíku, připraveném pro děti na zahradě, a nebo využít stánků s občerstvením a oblíbenou cukrovou vatou.

Pro zajímavost ve stejném datu, kdy se akce konala se také slavilo dle kalednáře-příjmenáře příjmení Stehlík. A tak jako Stehlík vydává zvukomalebný zpět, tak ten den děti z hudební školy YAMAHA rozproudily už tak příjemnou atmosféru DĚTSKÉHO DNE.

Na závěr si všichni užili velkou bublinovou show, která k radosti nejen organizátorů opravdu rozzářila oči mrňousů. A už se všichni těšíme, co nám Dělňák připraví příště.

Kategorie: