Středa 19. ledna 2022
Vložil admin on March 12, 2013

 Luděk ŠmerdaNízkoprahový klub Likusák Ratolesti Brno, který poskytuje sociální služby stovkám dětí a mladým lidem z Brna Líšně, Vinohrad, Nového Lískovce a dalších městských částí prošel v únoru hodnocením kvality na 94%. Kvalitu služeb Likusáku hodnotili proškolení odborníci pod záštitou České asociace streetwork. Ta byla založena před více než 15 lety a v současné době funguje jako odborná profesní organizace za účelem podpory rozvoje nízkoprahových služeb v České republice. 

„Tak dobrý výsledek je pro nás velmi příjemnou zpětnou vazbou. Na základě různých ocenění z předchozích let můžeme říci, že Likusák patří k nejlepším Nízkoprahovým klubům v České republice. Jsme potěšeni, že kvalitu služeb pro děti a mladé lidi z různých městských částí Brna udržujeme podle profesních kolegů na velmi vysoké úrovni. Jakékoli hodnocení vnímáme jako možnost rozvoje kvality, výsledek hodnocení je tedy pro nás vodítkem, kam směřovat své pracovní úsilí v budoucnu.“ Vyjádřil se vedoucí Likusáku Martin Holiš.

Hodnotitelé v Likusáku strávili celý den a zaměřovali se jak na metodiku, podle které jsou služby dětem a mladým lidem poskytovány, tak na znalosti pracovníků a rozhovory s návštěvníky klubu. Z těch vyšlo mimo jiné najevo, že uživatelé služeb Likusáku vnímají existenci klubu velmi prospěšně, v rozhovorech uváděli především pomoc se školou a osobními problémy. Stejně pozitivně hodnotili i přístup pracovníků a náplň služeb, které mohou využívat.

 

Více informací o činnosti klubu Likusák a České asociace streetwork najdete na www.ratolest.cz a www.streetwork.cz.

 

Kontakt:

Martin Holiš
vedoucí klubu Likusák, Ratolest Brno
martin.holis@ratolest.cz
+420 773 838 651

 

Jana Běhalová
média a PR, Ratolest Brno
jana.behalova@ratolest.cz
+420 774 682 776

Kategorie: