Neděle 25. února 2024
Vložil vlisni.cz on February 02, 2017
Společná fotografie z jednoho z prvních cvičení Adventu.(zdroj: RÉVA)

Od Hromnic, tedy 2. 2. 2016, bude v prostorách Kotlanky k vidění výstava originálních fotografií města Brna, a to očima fotografky, paní Naděždy Pelikánové. Fotky zachycují nevšedním způsobem nejen historické skvosty naší metropole, ale i místa, kde by obyčejný člověk krásu nehledal.

Srdečně Vás zveme na tuto výstavu, která je volně přístupná v rámci provozní doby Kotlanky.

V Brně a v naší Líšni zůstáváme i v rámci pravidelných přednáškových cyklů. Dovolte, abych Vás pozvala dne 22. 2. 2017 zavzpomínat si s panem Dr. Karnetem na 80. léta a dne 1. 3. 2017 nahlédnout do vize budoucnosti Líšně 2027 s panem starostou. V březnu nás Pozemkový spolek Hády seznámí se zajímavostmi této lokality, jako inspiraci na brzké jarní procházky.

V brněnském toulání budeme pokračovat v rámci programu Seniorského klubu Réva. Dne 23. 2. 2017 začneme besedou o naší hvězdné obloze a kometách se Společností pro meziplanetární hmotu, která je koordinátorem pozorování komet v naší republice. Vydáme se na exkurzi do nového studia České televize, pivovaru, úřadu hejtmana Jihomoravského kraje nebo do čistírny odpadních vod v Modřicích a neveřejných prostor mezinárodního letiště v Tuřanech. Na chvíli opustíme hranice Brna, vydáme se na besedu se speleology z Býčí skály a po stopách Československého prvorepublikového opevnění na Jižní Moravě. Veškeré podrobnosti naleznete v pravidelném měsíčním programu Révy nebo na Kotlance.

Réva se také zapojila do projektu Celé Česko čte dětem a vyzýváme tímto líšeňské babičky a dědečky, aby se k nám připojili, přišli pobesedovat s dětma v mateřské školce nebo jim přečíst klasickou pohádku.

Navštěvujeme také Domov pro seniory na Věstonické, rádi přivítáme dobrovolníky pro tuto aktivitu.

Nově jsme navázali spolupráci s líšeňským Klokánkem. Členky Seniorského klubu Réva se s  nadšením pro ruční práce, velkou šikovností a hlavně s laskavostí sobě vlastní pustily do pletení deky nebo přehozu pro děti z Klokánku. Senioři, kdo máte zájem spolu s námi se zapojit do této podpory, ať ručními pracemi, darováním nepotřebné vlny nebo pánové svým kutilstvím, opravit dětem hračky, kontaktujte mě prosím, ráda Vám sdělením podrobnosti.

Ještě pro ukázku několik fotek z života Seniorského klubu Réva.

Těším se na Vás na Kotlance.

 

Silvie Dražanová, koordinátorka projektu Réva
Kulturní centrum Líšeň, p.o.

Tel.: 734 313 653
e-mail: reva@kclisen.cz

V lednu nás navštívili odborníci z Oční kliniky Neovize, poučili nás o ochraně zraku a zejména naše oči zkontrolovali a poskytli možnost odborné konzultace naměřených výsledků.
V prosinci, v rámci Adventu v Révě, pro nás Česká barmanská asociace uspořádala ukázku svého umění, podělila se s námi o recepty na vánoční nápoje a některé jsme i ochutnali.
Společná fotografie z jednoho z prvních cvičení Adventu v pohybu s lektorkou rehabilitačního cvičení pro seniory, slečnou Zanovitovou, studentkou fyzioterapie na Masarykově univerzitě, která  na Kotlance pravidelně cvičí každé úterý od 16 hodin. Cvičení je pro seniory zdarma s možností individuální konzultace.

Kategorie: 

Tags: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.