Středa 17. dubna 2024
Vložil admin on December 03, 2012

Bruslení na SaleskuTeploty sice ještě neklesají pod bod mrazu, ale musíme začít přemýšlet kam si půjdeme zabruslit, až to přijde. Do úvahy tak přicházejí dvě možnosti. Buď si zajedeme do údolí nebo můžeme využít kluziště v Salesku.  A to je zatraceně málo. V údolí navíc musíme počkat až bude led dostatečně silný aby nás unesl a odborníci i záchranáři tvrdí, že je to nejméně dvacet centimetrů. Ale možná je tu i třetí možnost...

Postavme si kluziště svépomocí.

Postavit kluziště není nic složitého a každý, kdo si pamatuje osmdesátá léta minulého století potvrdí, že tehdy bylo kluziště snad za každým panelákem. Tím prvním co musíme udělat je vybrat místo. Jako „starolíšňák“ neznám moc dobře možnosti v sídlišti a budu s

e tedy věnovat pouze staré Líšni. Do úvahy připadá několik ploch. Například hřiště u Dělňáku, vodárenská (snad) nádrž na křižovatce ulic Kubelíkova a Samoty nebo asfaltová plocha hřiště u ZUŠ Antonína Doležala v Trnkově ulici.

Jak na to?

Krom nadšení a elánu, potřebujeme především vodu. Ve všech třech případech jsou poblíž nejrůznější zdroje vody, jak z vodovodního řadu, tak třeba studniční (Dělňák) a nebo jsou tak blízko požární stanice (Trnkova), že se nabízí myšlenka požádat hasiče o pomoc a cisternu. Samotný proces přípravy kluziště je poměrně jednoduchý, jednoduše si počkáme na mráz a vodu stříkáme ji pak na povrch hřiště v pravidelných intervalech tak, aby mohla po vrstvách postupně zamrzat. Někdo sice radí položit na plochu kluziště nejdříve plastovou folii, ale to je myslím v mrazech pod mínus pět stupňů zbytečné.

A kde je ten Jágr?

Pokud bychom chtěli hrát hokej, musíme si však opatřit mantinely. Paměť mi říká, že nám v minulém století stačila nehoblovaná stavební prkna stlučená do jednoduchých obdélníků. Myslím, že ani v 21. století to nebude jiné. Takže, pokud chceme najít nového líšeňského Jágra nebo Dominátora, potřebujeme nutně pomoc. Prosím o vaše nápady, nabídky, čas nebo nadšení, které by mohlo vést k tomu, že nám v Líšni k radosti malých i velkých přibude další kluziště.

A pokud je někdo z vás truhlář, majitel pily, vodního zdroje nebo vhodné plochy a myšlenka jej nadchla, myslím, že máme vyhráno. Gól!!!

Ivan Manolov

Kategorie: