Čtvrtek 29. února 2024
Vložil admin on February 26, 2013

Líšeň soběDětský koutek (v budoucnu s ochrannou známkou Family point) je jednou z aktivit občanského sdružení Líšeň sobě. Cílem této snahy je vytvořit v prostorách foyer Dělňáku přívětivé místo poskytující prostor dětem i jejich rodičům ke hrám i odpočinku. Výtvarná podoba místa je dílem výtvarníků divadla Líšeň, podíleli se na ní Marika Bumbálková, Luděk Vémola, Babka Skočovská a Antonín Maloň.  Součástí dětského koutku je čítárna, jejíž fond sestává z knih ze zrušené pobočky Mahenovy knihovny na zámku a z darů líšeňských občanů. Vybavení koutku je hrazeno z prostředků Nadace VIA.

Dětský koutek je otevřen prozatím v pondělí a ve čtvrtek dopoledne (9.00 - 12.00) v době, kdy v Dělňáku probíhá cvičení Rodinného klubu Pastelka. Způsob, jakým bude fungovat v budoucnu, závisí na tom, jaký postoj k němu zaujme Kulturní centrum Líšeň, i na zájmu místních občanů.

 Líšeň sobě je původně volná iniciativa, v současné době občanské sdružení činorodých líšeňských organizací i jednotlivců. Pořádá festival Líšeň sobě, Líšeňské ostatky i průběžný kulturní a společenský program. Klade si za cíl maximálně využít tvůrčí potenciál místních lidí, poskytnout jim prostor pro realizaci a představovat jejich práci líšeňské veřejnosti.  

Projekt dětského koutku s knihovnou realizuje o.s. Líšeň sobě ve spolupráci s ÚMČ Brno-Líšeň a Kulturním centrem Líšeň.

Pavla Dombrovská
Líšeň sobě o.s.

 

 

Kategorie: 

Tags: