Úterý 07. února 2023
Vložil admin on May 15, 2013

Líšeň sobě IVKulturní jarmark líšeňských spolků a osobností
24. - 26. května 2013, Brno-Líšeň

Pořádá sdružení Líšeň sobě.

Na festivalu se podílejí: Římskokatolická farnost u kostela sv. Jiljí, divadlo Líšeň, Rodinné centrum Pastelka, Národopisný soubor Líšňáci, portál vlisni.cz, MČ Brno-Líšeň, Salesiánské středisko mládeže, KC Líšeň, rodina Belcredi, Ateliér Studánka, TJ Sokol Brno-Líšeň, Bistro u Mlýna a další.

Festival se koná pod záštitou starosty MČ Brno-Líšeň Břetislava Štefana.

Již počtvrté Líšeň ožije festivalem propojujícím místní činorodé organizace a tvůrčí osobnosti. Cílem je představit veřejnosti to zajímavé, hodnotné, co v Líšni vzniká. Společně hledat vztah k prostoru, v němž žijeme, a který můžeme měnit, utvářet, rozvíjet. Z původně komorního setkání v roce 2010 se slavnost rozrostla do celolíšeňského rozměru - přidávají se další organizátoři i účinkující - v tomto roce je to například líšeňská farnost, na jejímž přívětivém dvoře se bude konat program pátečního odpoledne pro děti. Naváže farností pořádaná Líšeňská noc kostelů, která se koná v kostele Sv. Jiljí letos poprvé a je součástí celostátní akce Noci kostelů. V rámci komponovaného hudebně-literárního večera zazní duchovní texty čtené významnými osobnostmi líšeňského veřejného života. Další den májového víkendu festival začíná v sídlišti sportovním i kulturním programem v Salesku, přesune se do ulic staré Líšně, kterými projde a protančí krojovaný průvod v rámci Národopisné slavnosti Františka Svobody a večer se usídlí v Mariánském údolí, kde v prostorách Bistra U mlýna (neboli U břízek, jak říkají místní) zazní bigbít.

Nedělní ráno bude patřit sportu a odhalí, jak velice na sobě družstvo veřejných činitelů (SK Radnice Líšeň) pracovalo po celý rok, aby se ctí odolalo náporu zkušenějších (SK Líšeň). Odpoledne pak otevře bránu parku líšeňského zámku a přivítá hosty pod větvemi stoletých stromů. Tento soukromý prostor si díky rodině Belcredi můžeme na závěr festivalu užít a naplnit jej výtvarnými díly, hudbou, divadlem. Kromě místních osobností, umělců a organizací naplňujících většinu programu, se na festivalu objeví i hosté - například českobudějovický kejklíř Vojta Vrtek, pražští klauni s taškařicí Soldates - představením, které je součástí projektu Nová síť 2013, a také legendární pražské Buchty a loutky.

Těšíme se na tři dny tvůrčí, inspirativní a povzbudivé, během nichž budeme mít příležitost seznámit se jako sousedé a tvůrci, ne jen jako anonymní lidé míjející se na ulici či v prostředcích městské hromadné dopravy.

Vstupné na festival Líšeň sobě je dobrovolné.

V případě nepříznivého počasí jsou pro akce probíhající venku zajištěny náhradní prostory. 

Činnost sdružení Líšeň sobě v roce 2012 finančně podporuje Městská část Brno-Líšeň a statutární město Brno. 

Kontakt:

Kateřina Slámová Bartošová, produkce@divadlolisen.cz, 728 898 500
Pavla Dombrovská, pavla@divadlolisen.cz, 602 734 447
facebooková skupina Líšeň sobě

 

Za Líšeň sobě o.s.
Pavla Dombrovská

 

Video z festivalu Líšeň sobě 2012

 

Kategorie: 

Tags: