Čtvrtek 18. července 2024
Vložil admin on February 13, 2012

Mgr. Břetislav ŠtefanLíšeň začala zveřejňovat audiovizuální záznamy z jednání obecního zastupitelstva. Nabourává tak mýtus údajného zákazu, který nejednoznačně prezentuje Úřad pro ochranu osobních údajů.

Přenos lze sledovat během samotného jednání zastupitelstva od 1. 2. 2012 na webových stránkách www.brno-lisen.cz . K dispozici je i audioarchiv, který umožňuje kdykoliv zpětně zhlédnout  dění ve velkém sále líšeňské radnice, dále jsou zveřejňovány výsledky hlasování jednotlivých zastupitelů.

Jedná se o opatření, které dávají zpětně odpovědi na konkrétní otázky:  „O čem se jednalo? Které body programu vzbudily vzrušenou debatu a výměnu názorů? Které naopak prošly hladce? Kdo ze zastupitelů je aktivní a koho není skoro vidět?“. Zkrátka, jak si se svěřeným mandátem umí poradit ti, kteří dostali Váš hlas ve volbách.

Veřejný a otevřený způsob jednání přispívá ke konsolidaci občanské společnosti, rozvoji demokratických principů a prosazování politiky založené na kultuře práva a ochrany lidských práv. Rozhodnutí záznamy zveřejňovat je podpořeno i stanovisky obecně prospěšné organizace Otevřená společnost (www.otevrete.cz).

 

Mgr. Břetislav Štefan                                                                 

Starosta MČ Brno-Líšeň

Kategorie: 

Komentáře

Tohle je výborné!! Chtěl bych poděkovat. M.H.