Pondělí 20. května 2024
Vložil admin on April 17, 2011

Líšeňská kapličkaPoutní kaple Panny Marie Pomocné na vrchu Kostelíčku bude obohacena o informační tabuli. Návštěvníci se dozví, jak informace o historii kapličky doplněné krátkou modlitbou, která je s tímto mystickým místem spojena, tak informace o probíhajících obřadech. Text připravil PhDr. Josef Trávníček, který se historií Líšně dlouhodobě zabývá. Výklad je doplněn také o zajímavé fotografie. Část použitých fotografií vznikla při nočním nasvícením kapličky v roce 2008, které v rámci projektu nafotil Kamil Pokorný. Informační tabule je doplněna také fotografiemi z vašeho archivu.

Informační tabule vzniká za finanční podpory UMČ Brno-Líšeň, která počítá i do budoucna s vybudováním dalších informačních tabulí. Ty by měly vzniknout na zajímavých a v některých případech dnes již neexistujících místech. Snahou celého projektu je všeobecně zvýšit historické povědomí o Líšni a jejich zákoutích.

V současnosti je již zpracován grafický návrh informační desky, který nabízí dvě tvarově možné varianty. Tyto varianty jsou nyní ve stádiu připomínkování. Farní úřad již vybral nejvhodnější místo pro umístnění desky tak, aby nebránila v konání zdejších obřadů.

Odhalení informační tabule proběhne v rámci festivalu Líšeň sobě, který bude probíhat od 20.5-22.5.2011 na celém území Líšně a je naplánováno v rámci nedělního čtení na kapličce 22.5.2011 v odpoledních hodinách. Termín bude upřesněn v rámci samotného festivalového programu.

Kategorie: 

Tags: