Sobota 03. června 2023
Vložil admin on July 14, 2010

obrazek….z šera dávných věků přichází jedinečný a silou nepřemožitelný hrdina: HERKULES!

A tak jako Herkules vstoupil nezapomenutelně do našich dějin, tak se vryl do paměti všech návštěvníků KC Brno-Líšeň den 12.6.2010. V tento den se v Dělňáku konalo historicky první MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČESKO-SLOVENSKO v kulturistice a fitness federace NABBA 2010.

Své síly zde přijeli mezi sebou porovnat soutěžící z České a Slovenské republiky, i ze států: Rakouska, Maďarska, Chorvatska a Ukrajiny. Soutěžilo se v kategoriích: kulturistika mužů, žen, masters, juniorů, fitness, classic, Miss FIGURE, Miss MODEL. Disciplíny byly rozděleny do kategorií dle věku, výšky a pohlaví.

Pro nejlépe rozhodčími ohodnocené závodníky byly připraveny medaile, poháry, diplomy, věcné ceny, sportovní doplňky stravy od sponzorů.

Absolutním vítězem Mezinárodního Mistrovství v kulturistice se stal Vojtěch Koritenský, který kromě medaile obdržel i hlavní cenu připravenou pro vítěze: překrásnou broušenou vázu.

Našemu oku kamery se podařilo získat rozhovor s prezidentem federace NABBA a zároveň hlavním rozhodčím soutěže: panem Leošem Borůvkou. Také jsme pro rozhovor oslovili soutěžící, dále pak vítězky soutěže Miss FIGURE: Kateřinu Holubcovou a Kristinu Kudynovou, které o týden později jely úspěšně bojovat společně s dalšími finalisty soutěže o tituly na MISTROVSTVÍ SVĚTA v kulturistice, která probíhala na Maltě.

A jak byl šestičlenný tým reprezentantů České republiky na MS úspěšný?

Karolína Holubcová a Kristina Kudynová získaly ve svých kategoriích 3. místa, Jiří Borkovec v kat.MEN I. získal zlato, Martin Holub v kat. MEN II. se umístil na 3.místě. Finalista Vojtěch Korintenský se stal zlatým v kategorii MEN IV., soutěžící Jindřich Michálek získal zlatou medaili v kategorii MEN III. a stal se zároveň ABSOLUTNÍM VÍTĚZEM MISTROVSTVÍ SVĚTA 2010 federace NABBA pořádanou na Maltě.

Jak je vidět, ČEŠI patří mezi MISTRY SVĚTA nejen v hokeji…Smile!

 

 

 

Kategorie: