Pondělí 20. května 2024
Vložil admin on March 01, 2012

Znak Líšně

21.5.2012 - Aktuální informace naleznete v článku: Prázdninový provoz MŠ v roce 2012-zde

V návaznosti na článek: Letní provoz MŠ v roce 2012, uveřejňujeme rozhodnutí UMČ:

V úterý 21. 2. 2012 proběhla schůzka ředitelek MŠ se zřizovatelem (MČ) z důvodu projednání možnosti změny v prázdninovém provozu. Navrhovaná změna vychází z novely školského zákona, která odbourává náročnou administrativní zátěž při přesunu jednotlivých dětí mezi MŠ. Proto byl dán návrh, aby MŠ nebyly v provozu všechny po dobu prvních 14 dnů v červenci, ale vždy pouze 3 MŠ a postupně tak naplnily celé prázdniny, kromě posledních 14 dnů. S tím, že otevřené MŠ by přijímaly i děti z jiných MŠ. Jako zřizovatel MŠ jsme byli přesvědčeni, že o zajištění střídavého fungování je stran maminek zájem. Ředitelkami MŠ jsme byli informování, že z podnětů rodičů vychází pravý opak, že mají zájem, aby fungovala prvních 14 dnů jejich domovská školka. Že si děti těžko zvykají na nové prostředí apod.
Z důvodu nejasného stanoviska, jak si to tedy vlastně přejí ti, pro které je tato služba vykonávána, jsme se rozhodli formou dotazníku oslovit všechny rodiče dětí. Každá maminka byla v minulých dnech požádána ve své MŠ o vyplnění dotazníku.

Na základě výsledku ankety bylo dnes, tzn. 1. 3. 2012 rozhodnuto, že všechny MŠ v Líšni budou zajišťovat provoz v období od 2. 7. 2012 - 13. 7. 2012.

Jozef Sedláček
místostarosta MČ

Výsledek ankety
zdroj: UMČ Brno - Líšeň


Kategorie: