Středa 19. ledna 2022
Vložil admin on March 11, 2013

Stanislav ČeškaSérie dobrodružných detektivek z doby Velké Moravy od Stanislava Češka zavede čtenáře do období devátého a počátku desátého století a odkazuje na reálné historické události.

Hlavními hrdiny a velkomoravskými „detektivy“ jsou Slavomír, kníže z mojmírovského rodu (historická postava) a jeho vikinský přítel Erik.

Celý příběh začíná roku 862 ve Veligradu (dnešním Starém Městě) velkolepou oslavou na počest svatby velitele Slavomírovy vojenské družiny Vladana s dcerou starigradského šperkaře Živou.

Následuje výprava do Starigradu (Starých Zámků), kde se má svatba konat. Ráno po svatebním obřadu však Slavomír s Erikem nachází pod starigradským hradištěm zavražděného starigradského župana, knížete Jaroslava. Slavomír s Erikem se za pomoci Jaroslavových vojáků dávají do horečného pátrání po vrazích knížete. Jedinou stopou jim je zpočátku podivný gombík, který objeví ve stisknuté dlani mrtvého knížete.

Pátrání je vede do Rajgradu (Rajhradu), Petrova (Strachotína), zpět do Starigradu a vrcholí dramatickými událostmi v tajemné krajině dnešního Moravského krasu. Na konci příběhu dává král Rastislav Slavomírovi významný úkol – přivést na Moravu soluňské bratry Konstantina a Metoděje.

S autorem Stanislavem Češkou se můžete setkat na křtu knihy a autogramiádě, která se koná 25. dubna 2013 od 17:00hod v Knihovně Jiřího Mahena, Jírova 2.

Více o autorovi a jeho knihách naleznete na:

http://www.stanislavceska.cz/

https://www.facebook.com/StanislavCeska


Se souhlasem autora uvádíme krátké ukázky, které si můžete stáhnout zde.

 

Plakát

sk

(Zdroj: www.stanislavceska.cz)

Kategorie: