Sobota 02. prosince 2023
Vložil vlisni.cz on April 01, 2014
(Zdroj: KC Líšeň)

Kulturní centrum Líšeň vyhlašuje veřejnou soutěž na vytovření nového logotypu.

Předmětem této dvoukolové soutěže je vytvoření loga a logotypu Kulturního centra Líšeň p.o. (dále jen „KCL“), které budou základem pro komplexní vizualizaci kulturního centra. Logo a logotyp budou užívány na propagačních materiálech, dokumentech, vizitkách, webových prezentacích apod. Logo bude sestávat z grafického symbolu. U logotypu bude logo doplněno slovem (názvem instituce: Kulturní centrum Líšeň). K logu budou podle potřeby připojeny také názvy jednotlivých středisek a to Kotlanka a Dělňák. Do logotypu je potřeba počítat s možností uvedení motta Kulturního centra: „Buď odlišné“. 

Je potřeba zpracovat následující varianty (Logo; Logo + Kulturní centrum Líšeň; Logo + Kulturní centrum Líšeň + Dělňák; Logo + Kulturní centrum Líšeň + Kotlanka; Logo + Kulturní centrum Líšeň + motto „Buď odlišné“).

 

Více informací nalaznete v příloze pod článkem, nebo na www.kclisen.cz

(Zdroj: KC Líšeň)

 

Kategorie: 

Tags: 

Komentáře

Domnívám se, že tato soutěž o vytvoření nového vizuálního stylu Kulturního centra dopadne stejně špatně jako je špatný a nefunkční současný vizuální styl. Za honorář 5000 Kč a množství grafických materiálů, které má grafik odevzdat, je tato částka zcela irelevantní. Tímto způsobem se propagace celého Kulturního centra neposune nikam.

Myslím si, že vytvářet takové závěry je předčasné. Logo Kulturního centra je v současnosti zastaralé. Je potřeba ho změnit a s ním i celou koncepci. To že se do toho pustili, je pozitivní krok. Jestli se do soutěže nějaký grafik přihlásí záleží přece na něm, nemůžeme soudit, zda mu částka stačí nebo ne. Podle mě jde o jedno logo jen v různých variacích, takže zas tolik práce to nebude.

Musím se přidat k názoru, že daný honorář je neodpovídající objemu požadované práce a kvalitě, kterou bych očekával u grafického se prezentování veřejné instituce. Samotnému mi někdy přijde, že si grafikové účtují příliš velké peníze, ale potom co jsem si musel několikrát něco udělat sám vím, že to zabere hrozně času vytvořit i zdánlivě triviální věc. Pět tisíc korun by podle mě odpovídalo jednomu kvalitnímu logu. Takto se KCL vystavuje riziku, že grafika nebude na úrovni. Samozřejme je možné, že to tak nedopadne a vznikne kvalitní vizuální styl, ale nabízená odměna za daný objem práce odpovídá spíše amatérské úrovni.

Dobrý den. Už máme výsledky 1. kola soutěže! Tady se můžete podívat na návrhy a hlasovat. http://kclisen.cz/?page_id=2767 Po kliknutí na odkazy jsou k dispozici kompletní návrhy včetně hlavíčkového papíru, vizitek atd.