Sobota 18. května 2024
Vložil vlisni.cz on January 19, 2019

Zastupitelstvo Líšně schválilo na svém zasedání dne 20. 12. 2018 rozpočet na rok 2019. Pro bylo 23 z 25 přítomných zastupitelů. Rozpočet je vyvážený. Obsahuje příjmy ve výši 240 milionů Kč a zapojené ušetřené peníze z předchozích let ve výši 73 milionů Kč. Celkový rozpočet je tedy ve výši 313 milionů Kč.

Školství patří nadále mezi priority rozpočtu. Je tomu tak už dlouhodobě a tato trvalá péče se vyplácí a naše školy patří mezi nejlépe udržované, opravované a podporované v rámci města Brna. Město Brno, na základě projektu Líšně, zahájilo opravu ZŠ Horníkova za 211 mil. Kč., která se díky své rozsáhlosti bude realizovat v průběhu let 2019 – 2020. Mezi další plánované akce patří celková rekonstrukce a modernizace MŠ Michalova (7 mil. Kč), rekonstrukce střechy MŠ Trnkova (2,5 mil. Kč) a rekonstrukce tělocvičen ZŠ Holzova (2,6 mil. Kč). Počítáme i s opravou školní budovy na Pohankově, na přípravné projekční práce jsme vyčlenili jeden milion Kč. Z drobnějších oprav lze například uvést renovace pergol MŠ Synkova a MŠ Hochmanova. Dalších 31 mil. Kč posíláme líšeňským školám na běžný provoz.

Dalšími hojně podporovanými oblastmi jsou veřejný prostor a zeleň. Park Trnkova se dočká kontejnerů na tříděný odpad v podzemí, aby neúhledné kontejnery nehyzdily prostor kolem autobusové zastávky a před obchodem Hruška. V Rokli se začne zpracovávat projekt veřejných toalet. A stejně tak chceme pokračovat v přípravě řešení nám. Karla IV. Diskutovat se bude i prostor pod ulicí Houbalova, vedle bytového domu Na Panence, abychom dali tomuto neutěšenému místu ráz kulturní krajiny pro vyžití líšňáků všech generací.

Pokračovat budeme i v postupných opravách polikliniky Horníkova a dalších nebytových prostor, především OC Jasmín. Zcela nově se v rozpočtu objevila kapitola na zahájení projektu výstavby bezbariérového domu pro seniory, který rozšíří nabídku bydlení pro starší občany a do budoucna může být zařazen mezi domovy poskytující sociální služby.
V rámci uzavřeného bytového hospodářství pokračujeme krom běžné údržby v modernizaci bytových domů, oprav a zateplení střech a startujeme opravy balkónů.

Rozpočet na rok 2019 je vyvážený a obsahuje příležitost pro dokončení rozběhlých projektů a zároveň umožňuje přípravu nových. Především bych zdůraznil revitalizaci nám. Karla IV., Park Houbalova, projekt modernizace školní budovy na Pohankově.
Věřím, že se nám společně podaří započaté akce zrealizovat a rozběhnout nové. Myslím, že nové vedení radnice může tuto misi zvládnout. Máme nejlepší předpoklady a doufám, že je naplníme.

Břetislav Štefan, Váš starosta

Kategorie: 

Tags: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.