Úterý 21. ledna 2020
Vložil admin on May 13, 2013

LikusákZačátek dospělého života přináší řadu problémů, ať už se mladí lidé potýkají s nezaměstnaností a hledáním práce, sháněním bydlení nebo snahami o založení vlastní rodiny. Ne vždy se však mladí lidé mohou spolehnout na pomoc rodičů. Podporu při řešení těžkých situací jim proto nabízí pracovníci Nízkoprahového klubu Likusák, který je sociální službou Ratolesti Brno. Nově se pracovníci zaměřují také na mladé dospělé do 26 let z celého Brna.

„V Brně není mnoho služeb, které by se zaměřovaly na pomoc mladým dospělým. Za poslední dobu ale potkáváme čím dál více mladých lidí nad dvacet let, kteří mají problémy a potřebují podporu. Jsou mezi nimi také naši bývalí klienti, kteří postupně odrostli, ale stále se na nás obrací s žádostí o pomoc nebo radu. Proto jsme se rozhodli reagovat na potřeby klientů a posunout věkovou hranici naší cílové skupiny,“ vysvětluje vedoucí Likusáku Martin Holiš.

Nízkoprahový klub Likusák je určen dětem a mladým lidem, kteří se někdy vlastní a jindy cizí vinou dostávají do těžkých situací. Původně byla služba určena dětem a mladým lidem od 12 do 20 let. Nově je věková hranice navýšena na 26 let. Pracovníci působí primárně v lokalitách Líšně, Vinohrad a Nového Lískovce, kde klienty sami vyhledávají a pracují s nimi přímo v ulicích. V letošním roce rozšířil Likusák své působení také do dalších městských částí, a nabízí tak zdarma pomoc rizikovým dětem a mládeži z celého Brna.

Více informací najdete na www.ratolest.cz.

Kontakt:

Bc. Martin Holiš
vedoucí Nízkoprahové klubu Likusák

Ratolest Brno
+420 773 838 651
martin.holis@ratolest.cz

Kategorie: