Pátek 14. června 2024
Vložil admin on January 27, 2009

Slavnostní konecertI když se již píše rok 2009, dovolte nám připomenout a trochu popsat oslavy Líšně, které proběhly 29.11.2008 na Dělňáku. Sice samotné oslavy zahájil cyklus přednášek 26.11, jehož program je k nahlédnutí zde, ale 29.11. byla slavnost zahájena slavnostním odhalením pamětní desky  rodáka M. Kříže, o kterém píšeme na našich stránkách.  (Doufejme, že pamětní deska se z vestibulu brzo přesune na fasádu Dělňáku)

Po té bylo zahájeno kulturní pásmo s hudebním vystoupením  JOHAN STRAUSS-ORCHESTRDIE FLOTTEN GEISTER", které moderoval herec Ladislav Lakomý.

Po úvodních tónech přišel předat samotný povyšovací dekret sám Ferdinant I., který udělil Líšni znak a pečeť.  Za Líšeňský lid poděkoval a samotnou pověřovací listinu převzal starosta MČ. Mgr. Jiří Janištín.

Na slavnostním koncertu vystoupil i pěvecký sbor ZŠ Holzova a skvělý houslový virtuóz Jiří Preisinger a Luisa Albrechtová.

Po přestávce pokračoval program dle oficiálního programu, který byl zakončen pro pozvané hosty rautem, během kterého byl prostor sálu upraven pro večerní taneční zábavu určenou široké veřejnosti.

Atmosféru neveřejné části jsme zachytili na fotografiích, které najdete zde.

Kategorie: