Středa 17. dubna 2024
Vložil vlisni.cz on July 18, 2016
Ilustrační foto (Miloš Knor)

Milí Líšňáci, milovníci a příznivci fotografie,

letos v srpnu to bude rok, co na sociální síti Facebook (dále jen FB) byla založena otevřená skupina Foto – Líšeň, virtuální galerie pro milovníky fotografie, kteří byli, jsou a budou inspirováni krásami Líšně nebo sami z Líšně pocházejí, či v ní žijí. Vznikl tak prostor pro prezentaci nejen Vašich fotek, ale i pozvánek na vernisáže a výstavy, festivaly, fotosrazy, předávání zkušeností, rad a nápadů, či řešení Vašich dotazů. Tedy místo pro všechny, kdo milují fotografii a Líšeň. Nebo Líšeň a fotografii ?

Virtuální galerie skupiny přináší kromě fotek svých přispívatelů, také velmi oblíbenou „fotohádanku“, sdílejí se zde různé tipy na výstavy nebo probíhají i výměny názorů na téma fotka. Abychom nebyli jen ve světě virtuálním, pořádáme každé tři měsíce „fotosrazy“. Jejich náplní je focení v dané lokalitě (navštívili jsme líšeňskou Rokli, fotili jsme zastávku šaliny Jírova, pohráli si se světlem v objektu Orlovny a její zahrady a v červnu se prošli i s dětmi letním Mariánským údolím) a následné posezení v líšeňských hospůdkách. Tam pak přicházejí i ti, kteří focení nestihli nebo je dané místo nezaujalo, či členové skupiny, kteří aktivně nefotí. Jako malý bonus je pro každého účastníka srazu vždy připraven tematický odznáček.

Všechny srazy proběhly a probíhají ve spolupráci s Kulturním centrem Líšeň.

K dnešnímu dni má FB skupina Foto – Líšeň 306 členů, fotografů a příznivců fotografie. Jsou mezi nimi amatéři i profesionálové, začátečníci i zkušení, mladí i dříve narození, milovníci digitální či mobilní formy fotky, ale i zastánci analogového procesu. Občas se objeví i skvosty v podobě historických snímků Líšně.

Dalším zpestřením je možnost koupě ručně malovaných triček s logem Flexaretu a nápisem Foto – Líšeň.

Vzhledem k rozšiřujícímu se spektru našich aktivit, stále přibývajícímu počtu členů tohoto FB profilu a nutnosti řádně zajistit organizační a administrativní stránku veškerých plánovaných akcí přišel čas, dát tomu všemu nějakou formu. Proto byl v prosinci 2015 Krajským soudem v Brně zapsán spolek stejného názvu, Foto – Líšeň, z.s. Jeho členy jsou Jaroslav Stross, Tereza Vašíčková a Jana Stross.

První oficiální akcí spolku bylo promítání fotek z Ruska, cestovatele a fotografa Libora Sakmaryho s názvem „Kolymská silnice, silnice kostí“, které proběhlo 9.6.2016 v líšeňském Dělňáku.

Dále pro Vás připravujeme:

  • „Líšeňský fotomaraton“, který proběhne v sobotu 17.9.2016 v restauraci U Fidela, Masarova 7 v Líšni. Součástí akce bude i „Gulášfest“ organizovaný zmíněnou restaurací.
  • na jaro 2017 chystáme venkovní výstavu fotografií „Líšeň našima očima“, kde se představí nejaktivnější fotografové z naší FB skupiny.

O výstavě a jiných akcích budete průběžně informování na FB profilu skupiny Foto - Líšeň, na stránkách Kulturního centra Líšeň, v Líšeňských novinách, na portálu www.vlisni.cz či na internetových stránkách jiných spolupracujících líšeňských spolků a subjektů.

Pro ty, kteří na Facebooku nejsou nebo být nechtějí, připravujeme webové stránky www.foto-lisen.cz

Milí Líšňáci, ať už milujete Líšeň a fotografii nebo fotografii a Líšeň, těšíme se na Vás! A to nejen ve světě virtuálním, ale hlavně v tom skutečném, našem líšeňském.

Pevné zdraví, kupu štěstí a dobré světlo všem čtenářům portálu www.vlisni.cz přeje za Foto – Líšeň, z.s. Jana Stross

foto: Jana Stross
foto: Jiří Pernica
foto: Libor Sakmary
foto: Milada Kozlovská
foto: Miloš Knor

Kategorie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.