Neděle 25. února 2024
Vložil vlisni.cz on April 05, 2015
(zdroj: Ratolest Brno)

To, že firmy v Brně nejsou lhostejné ke svému okolí, dokazuje další příklad toho, kde firmy pomáhají. Zařízení pro děti a mládež Pestrá klubovna se dostalo do nepříjemné situace. Prostory, které byly běžně přístupné dětem a mladým lidem, potřebovaly akutní úpravu. Zaměstnanci Pestré klubovny však věděli, že svými silami nebudou moci rychle a efektivně zpřístupnit místo těm, kteří to potřebují. Vyhlídky pro opravy se odhadovaly až na několik týdnů. Díky projektu „Spouštíme lavinu dobrovolnictví“, který realizuje občanské sdružení Ratolest Brno, do něhož se Pestrá klubovna zapojila, přišlo velmi rychlé a účinné řešení. Z firem, jež jsou zapojeny, se našla ta, která mohla v tomto konkrétním případě pomoci, čímž vzniklo propojení mezi firmou a organizací, které vyústilo v úžasnou spolupráci. Firemní dobrovolníci z firmy Natmal, s.r.o. toho byli důkazem, když pomáhali i během víkendu, 11.-12. března. S prací se začalo velmi brzy ráno. Během dvou dnů získal prostor nový barevný kabát a pro děti to znamenalo příslib brzkého otevření. Během následujícího týdne se Pestrá klubovna opět otevřela pro děti a mládež v obtížných životních situacích. Děti tak mohou v prostorách klubu opět smysluplně trávit volný čas v bezpečném prostředí nebo se obrátit na pracovníky, kteří jim poskytují podporu a pomoc při řešení každodenních problémů aj.

Firemní dobrovolníci ocenili, že mohli takto, byť i nepřímo, pomoci dětem a odnesli si dobrý pocit z dobrovolnictví, které směřovalo na pomoc druhým. Pro vedoucí Pestré klubovny a celé zařízení byla pomoc s úpravou prostor, navíc v tak krátkém časovém úseku, do té doby nepředstavitelná. Pomoci firemních dobrovolníků od této konkrétní firmy si zaměstnanci zařízení velmi váží, chválí jejich perfektně odvedenou práci a ochotu, díky čemuž bylo možné zkrátit předpokládaný čas otevření klubovny na minimum.

Tento druh pomoci ukazuje, jak je nesmírně užitečné propojení ziskového a neziskového sektoru.

O tom, jak se můžete coby firma nebo organizace poskytující sociální služby zapojit, více v odkaze: www.lavinadobrovolnictvi.cz .

Projekt „Spouštíme lavinu dobrovolnictví“ podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.

                                                                                                          PR oddělení, Ratolest Brno

 

Před malbou (Ratolest Brno)
Vymalované prostory (Ratolest Brno)

Kategorie: 

Tags: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.