Středa 04. října 2023
Vložil vlisni.cz on February 13, 2015
Podchod na ul. Novolíšeňská u ZŠ (zdroj: Ratolest Brno)

V loňském roce se v předvánočním čase podařilo opět vtisknout novou tvář podchodu sousedícímu se základní školou Novolíšeňská. Stalo se tak po ukončení rozsáhlé rekonstrukce podchodu a oprav na místní komunikaci u zastávky Rotreklova. V podchodu na vás čeká svět veselých postaviček z dětských pohádek a také příběhů, které jsou známé i dospělým.

Samotnému vymalování podchodu předcházela schůzka, na které se sešli zástupci Brněnských komunikací, sociální pracovnice NK Likusák a zástupce místních writerů, kde se dojednávala budoucí podoba těchto prostor. Výsledkem setkání bylo, že tvůrci graffiti mohou využít jak celý vnitřní prostor, tak i okolí vchodu od základní školy, u kterého zvou procházející k návštěvě veselé postavičky z komiksů.

Stabilitu mostu zvenčí zabezpečuje Batman se Supermanem a u toho jim dělá společnost Catwomen s dalšími zvířaty. Při procházení vás jistě zaujme herní automat, ze kterého se vymanil známý Pacman a do svižnějšího kroku se možná dáte po boku utíkajícího Ferdy mravence. U schodiště vás překvapí Červená Karkulka, na kterou si brousí zuby prozatím v koutě schovaný vlk. Další postavičky se těší na to, že je poctíte svoji návštěvou, ideálně za doprovodu ratolestí.

Celý projekt legální výmalby líšeňských podchodů byl realizován za podpory Městské části Brno – Líšeň, která zároveň poskytla i finanční dotaci, a také za podpory Brněnských komunikací, které nám prostory podchodů umožňují pro tyto účely využívat. Zásluhu mají i tvůrci graffiti, kteří bez nároku na honorář stále překvapují svými výtvory. Tímto chceme vyjádřit velké poděkování za dosavadní spolupráci.

 

Za NK Likusák
Martin Holiš
vedoucí služby

(zdroj: Ratolest Brno)
(zdroj: Ratolest Brno)
(zdroj: Ratolest Brno)
(zdroj: Ratolest Brno)
(zdroj: Ratolest Brno)

Kategorie: 

Tags: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.