Sobota 20. dubna 2024
Vložil vlisni.cz on June 18, 2016
Festival Líšeň sobě 2016 - zahrada Orlovny (foto: Mirka Knoblochová)

Vážení Líšeňští, blahopřeji Vám, že jste si zachránili zahradu Orlovny. Nepodlehli jste falešným zprávám o tom, že: "už je vše rozhodnuto" a "my nic nezmůžem" nebo "nic s tim nejde dělat" či "tak to tady holt chodí", atd., ale naopak - nevzdali jste to, zajímali se, tvořili, psali, mluvili o tom tam, kde to mělo zaznít - prostě jste si řekli o to, co Vám patří. Vrchol tohoto snažení - kulturní odpoledne Za záchranu zahrady Orlovny, které bylo koncipováno jako první díl letošního Festivalu Líšeň sobě a pokračování i završení letošní Národopisné slavnosti Františka Svobody a Josefa Trávníčka, byl jako dárek, na který se hned tak nezapomene a který bude ještě dlouho těšit. Přestože v sobotu 21. května překypovalo Brno neodolatelnou nabídkou Muzejní noci, Vy jste přišli do zahrady a dali najevo, že toto krásné místo chcete zachovat. Děvčata na kase odčárkovala téměř 500 návštěvníků a s několika desítkami účinkujících, malých i velkých pomocníků, jejich rodičů a organizátorů, se sešlo v zahradě téměř šest set lidí.

Děkuji všem, kteří jste se podíleli na uskutečnění slavnosti. S výjimkou jednoho hosta všichni pracovali na přípravě, realizaci i náplni akce dobrovolnicky, ze záchranářských pohnutek. Pokud někdo tvrdí, že problematika zahrady "lidi v obci rozděluje", návštěvníci zahrady zažili pravý opak - nebývalé propojení a semknutí lidí všeho věku díky společné věci. Zachování zahrady je v zájmu široké veřejnosti, není to boj mezi "dvěma zájmovými skupinami".

Děkujeme také ÚMČ Brno-Líšeň za podporu, těm členům rady městské části, kteří prosadili, aby nám byly prostory na akci propůjčeny, a také zastupitelům, kteří si uvědomili, že zahrada i Orlovna představují pro obec důležitou hodnotu a na květnovém zastupitelstvu se vyjádřili pro otevření zahrady (a části Orlovny) pro spolkovou činnost a veřejnost.

Na přípravě, organizaci a náplni akce se podíleli: Líšeň sobě, Národopisný soubor Líšňáci, Cimbálová muzika Líšňáci, Stará Líšeň, Líšňáček, divadlo Líšeň, Ateliér Studánka, Denní stacionář Effeta, Hobbylab, Tábornický klub Kamzíci, Kulturní centrum Líšeň, Ivo Cicvárek, David Rotter a Antonín Bukovský, Deja Vu, Rostislav Brzobohatý a desítky dalších dobrovolníků.

A protože to tak dobře dopadlo, přijměte pozvání na letošní poslední díl Festivalu Líšeň sobě VII. - Slavnostní otevření zahrady Orlovny, které se bude konat 27. srpna od 14.00 hodin.

Za tým organizátorů
Pavla Dombrovská

Foto Mirky Knoblochové:
https://picasaweb.google.com/106720303615834986100/6287971394889188161?authuser=0&authkey=Gv1sRgCKnO-Kfg376PqAE&feat=directlink

Foto Irena Moštková:
https://www.facebook.com/divadlolisen/photos/?tab=album&album_id=1244748025550370

Pozvánka

Kategorie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.