Úterý 21. května 2024
Vložil vlisni.cz on April 28, 2016
Vizualizace budoucího provozu /Lucie Peštálová/

Představte si prostornou řemeslnou dílnu, která je vybavená kvalitními stroji a nářadím, kam si můžete přijít po práci nebo o víkendu vyrobit třeba poličku nebo opravit vaši oblíbenou židličku.

Takovýto typ veřejné otevřené řemeslné dílny připravuje nezisková organizace, které se podařilo získat dotaci pro Hobbylab – tak se dílna jmenuje – na pořízení základních strojů a nářadí pro práci se dřevem, kovem a dalšími materiály. V Brně jde o jedinou dílnu svého druhu - zakladatelé se inspirovali v zahraničí a v Praze, kde podobné dílny fungují již řadu let.

Kromě toho, že si do dílny můžete přijít vyrobit vlastní řemeslný nápad, připravuje Hobbylab řadu kurzů a workshopů od několika hodinových po vícedenní z oblasti stolařství, tesařství a řezbářství pod vedením zkušených „mistrů“. Kurzy budou určeny jak pro zkušené fachmany, kterým ve své dílně chybí např. kvalitní formátovací pila, protahovačka nebo stolní fréza, tak pro rodiny s dětmi a ženy.  Dílna dále chystá předváděcí akce elektrického a akunářadí, kurzy restaurování starého nábytku, řemeslné aktivity pro děti v podobě odpoledních kroužků a příměstských táborů a různé worshopy zaměřené jak na výrobu nábytku tak dekorativních ozdob do domácnosti.

Jako první chce Hobbylab uspořádat workshopy svařování, dlabání mísy z lipového dřeva, výrobu stolku a lavičky, a výrobu meče a štítu pro děti.

V současné době jedná nezisková organizace s firmou Nářadí Veselý o pořízení vybavení a hledá vhodné prostory na provoz dílny. Jako vhodné se jeví prostory bývalé Orlovny na ulici Holzova. Pokud vedení radnice záměr pronájmu prostor na provoz jediné veřejné řemeslné dílny v Brně schválí, mohli by první zájemci na svém řemeslném díle pracovat v dílně již o prázdninách.

Na vzniku dílny se můžete podílet i vy. Pokud máte doma nevyužité dílenské nářadí, volejte tel. č. 775078077, v dílně se využije!  Další možností jak můžete provoz dílny podpořit, je prostřednictvím hithitu zde (https://www.hithit.com/cs/project/2016/hobbylab-kutilska-laborator-verejna-remeslna-dilna). Již nyní si můžete předplatit kutění v dílně: výrobu kuchyňské prkénka z dubového dřeva, poličku z masivu, odkládací stolek na kovové konstrukci nebo váš vlastní projekt. Odměny lze využít jako dárkový poukaz.

Více na www.hobbylab.cz a na https://www.facebook.com/hobbylabbrno/

Veronika Hradová

Vizualizace budoucího provozu /Lucie Peštálová/

Kategorie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.