Sobota 18. května 2024
Vložil vlisni.cz on March 05, 2016
Ilustrační foto (zdroj: I.Sáček, senior, prostřednictvím Wikimedia Commons)

Aktualizováno 3.4.2016

V únoru uvítala Kotlanka seniory v nově otevřeném Klubu informatiky. Náš lektor,  pan Ing. Ladislav Škraňka, seniory seznámil s fungováním klubu a společně vykročili na cestu poznávání moderních technologií.

Senioři si do Klubu přinesli vlastní notebooky, tablety a chytré telefony. Dozvěděli se informace o fungování jednotlivých aplikací a zdokonalovali se v jejich používání. Připojili se na internet, na Kotlance je k dispozici bezdrátové připojení a učili se zásadám bezpečného vyhledání informací a on-line  komunikace.

Lektor i jeho mladí pomocníci individuálně zodpovídali dotazy seniorů. Také  společně se seniorem, a to přímo na jeho přístroji, ukazovali a vysvětlovali, jak se daná aplikace ovládá nebo jak řešit vzniklý problém.

Fungování Klubu se přizpůsobuje individuálním potřebám a přáním seniorů a tato zjištění dávají jeho fungování nový směr. Od dubna se Klub rozšiřuje na každé úterý v měsíci a také se rozděluje na dvě větve. První na výuku a konzultaci pro seniory se zařízením s operačním systémem Windows, tedy osobní počítače a notebooky. A druhou pro práci se zařízením s operačním systémem Android, tedy tablety a chytré telefony. 

Klub informatiky je pro seniory stále otevřen a přivítá své nové členy i v jarních měsících vždy v úterý ve 14 hodin na Kotlance.

Pokud váháte, který operační systém je ve Vašem zařízení nebo chcete znát více informací, kontaktujte nás na e-mail reva@kclisen.cz, na tel. 544 210 182 a 731 117 114 nebo přímo na recepci Kotlanky Kulturního centra Líšeň.

Senioři, přineste si svůj vlastní notebook, tablet nebo chytrý telefon do klubu, i Vás s ním naučíme pracovat!

DUBEN

5. 4. 2016 a 12. 4. 2016 pro seniory, kteří mají zařízení s operačním systémem Windows (počítače, notebooky)

19. 4. 2016 a 26. 4. 2016 pro seniory, kteří  mají zařízení s operačním systémem Android (chytré telefony, notebooky)

KVĚTEN

3. 5. a 10. 5.  2016 pro seniory, kteří mají zařízení s operačním systémem Windows (počítače, notebooky)

17. 5 a 24. 5.  2016 pro seniory, kteří  mají zařízení s operačním systémem Android (chytré telefony, notebooky)

31. 5. 2016 ve 14 hodin proběhne na Kotlance přednáška Senioři, vyhněte se nebezpečí na internetu, pořádaná v rámci kampaně Brněnské dny bez úrazů. Vstup zdarma.

Silvie Dražanová
Kulturní centrum Líšeň, p.o.

Kategorie: 

Tags: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.