Středa 08. prosince 2021
Vložil vlisni.cz on March 16, 2015
Tribuna SK Líšeň (vlisni.cz)

Jen pár dnů nás dělí od zahájení jarní soutěže Moravskoslezské fotbalové ligy. O novinkách nejen v mužstvu, ale i na stadionu jsme si popovídali s předsedou fotbalového klubu SK Líšeň Karlem Hladišem.

Pane Hladiši, co nového čeká líšeňské fandy?

Během května by měla být na stadionu dokončena vlastní tribuna a kabiny v přízemí. Používat se mohou až po kolaudaci, kterou plánujeme na začátek června.  Zatím se může používat pět řad sedadel na tribuně, které byly dokončeny v minulosti. Každopádně už i těchto pět řad bude pod střechou, takže návštěvníci již v Líšni nezmoknou.

Na hřišti v Mariánském údolí probíhá vyrovnávání velké travnaté plochy. Věřím, že počasí bude příznivé a podaří zasít trávu, aby od podzimu mohli mít hráči přípravky k dispozici travnatou plochu pro tréninky a zápasy. K tomu probíhá další úprava kabin.

Jsou nějaké změny v kádru „A“  mužstva?

Ze základního kádru na rozdíl od podzimu nikdo neodešel.  Tým je doplněn hráči Halaškou a Králem. Halaška je hráč Zbrojovky, který se nevešel do kádru. Trénuje a hraje celé jaro za SK Líšeň. Král je odchovanec Líšně. Před několika lety hrál ve Zbrojovce a posledního půl roku působil v Německu. Na jarní část soutěže se vrátil do Líšně.

Jaká je další spolupráce se Zbrojovkou?

Smlouva o farmě se Zbrojovkou je uzavřena na celý rok. Tedy i v jarní části soutěže bude pokračovat spolupráce se Zbrojovkou. Tým bude doplňován podle potřeby Líšně a možností Zbrojovky.

Zbrojovka má na jarní část v kádru 26 hráčů, z toho tři brankáře. K utkání je nominováno vždy 18 hráčů, z toho dva brankáři.  Ze zbylých hráčů, kteří se nevejdou do nominace, bude podle potřeby doplňováno mužstvo Líšně a juniorka Zbrojovky.

Věříme, že se nebude opakovat situace z podzimu, kdy Líšeň i Zbrojovka měli tak velkou marodku, že za Líšeň nastoupilo v soutěžních utkáních 42 hráčů !!!

Jaké umístění považujete za úspěch na konci soutěže?

Vzhledem k tomu, jak se postup rodil (ze čtvrtého místo a v podstatě bez možnosti větší přípravy), je letos jediným cílem se zachránit. Úspěchem bude umístění, které zaručí setrvání v soutěži.

Proslýchá se, že by SK Líšeň chtěla v budoucnu rozšířit zázemí v Orlovně. Můžete se k tomu vyjádřit?

Orlovna je pro SK Líšeň v současné době zásadním zázemím pro možnost existence 25 soutěžních mužstev. Hlavně je zázemím přes zimu pro cca 50 dětí ve věku 3 – 6 let, kteří se pod vedením pana Hudce učí základům fotbalu.

Již při přebírání Orlovny v roce 2003 projevil klub SK Líšeň zájem o celou budovu v případě, že Effeta ukončí pronájem své části. Jak jsem byl od vedení Effety informován, ukončení pronájmu by mělo nastat na konci tohoto roku. Z tohoto důvodu začala jednání o pronájmu celé Orlovny počínaje rokem 2016. Chceme pokračovat v její záchraně pro líšeňský sport, protože vedení MČ ji chtělo v roce v 2003 prodat vietnamským trhovcům na sklady. 

SK Líšeň za pomocí ÚMČ Orlovnu neustále zvelebuje.  Věřím, že nakonec bude Orlovna součástí sportoviště SK Líšeň a bude sloužit dál svému sportovnímu účelu, jako v době, kdy byla v roce 1922 - 23 zbudována.

Závěrem mi dovolte malou pozvánku na první jarní domácí utkání MSFL. Líšeňské „A" mužstvo přivítá tým ze Zlína. Utkání se odehraje 28. 3. 2015 od 15:00 hod. na stadionu SK Líšeň.

-stakar-

Tréninkové centrum mládeže v Mariánském údolí (vlisni.cz)
Tribuna SK Líšeň (vlisni.cz)
Tribuna SK Líšeň (vlisni.cz)
Orlovna v čase (vlisni.cz)

Kategorie: 

Tags: 

Komentáře

Jak se pan Hladiš pochlubil, fotbalisté v Líšni dostali už dost. Vyhnání Effety z části budovy je nemravné, ač odůvodněné špatným technickým stavem objektu: zde ale ÚMČ mohl pomoci, a schválně tak neučinil. O to nemravnější bude, přispěje-li fotbalistům na vybudování zase něčeho dalšího. Myslím, že ve své koaliční smlouvě má vedení radnice i sociální program, zde tedy může předvést, jak po nutných opravách vybuduje něco pro seniory nebo chráněné bydlení anebo něco jiného pro potřebné, a ne pro ty, co už mají dost.

Dobrý den paní Anno, můžete prosím být konkrétní v čem ÚMČ pochybil a kdo vyhnal Effetu?
V zastupitelstvu nic takového nepadlo, na schůzce se spolky také ne (Effeta tam byla).

Samozřejmě jsem pro zařízené prosociálně orientované, dokonce si myslím, že Orlovna je vhodným místem. Zahrada tam také není špatná a pro veřejnost by se hodilo její zpřístupnění.

Dobrý den, myslím, že líšeňský fotbal je na velice dobré úrovni. Stojí to určitě mnoho času, energie a peněz. Nic není zadarmo, vše co někdy možná dostal, je díky výsledkům, práce s mládeží a dětmi. Určitě bude pro děti dobré, že budou mít zázemí.

Dobrý den,
nikdo nepopírá, že fotbal je na dobré úrovni. Dokonce si myslím, že by se měl rozrůstat - směrem do polí za hřištěm jsou plochy v soukromém vlastnictví určené pro rekreaci a sport. Ideální místo pro rozšíření. Nevidím důvod stavět na místě Orlovny (resp. v zahradě Orlovny jakousi konstrukci pro hraní fotbalu.

Líšeň nemá ani jednu DPS, jeden stacionář a zoufale chybí prostory pro spolky.

O využití zahradu pro veřejnost se není potřeba rozepisovat - v lokalitě není krom hřiště nic.

Jsem toho názoru, že obec by měla Orlovnu opravit a poskytnout pro komunitní, sociální a kulturní účely. Zahrada, která je nedávno zrekonstruovaná, by se měla otevřít veřejnosti. Kromě zámeckého parku, který není běžně přístupný, je to nejkrásnější zahrada v Líšni. Mohli jste ji navštívit během Zahradních slavností Effety nebo během loňského Festivalu Líšeň sobě. Nechtěli byste, aby byla zahrada veřejně přístupná? Video z festivalu v zahradě: https://www.youtube.com/watch?v=ryAqKfaCzh8 a fotky: https://www.youtube.com/watch?v=ryAqKfaCzh8

Souhlasím s Pavlou Dombrovskou, že by bylo škoda nevyužít Orlovnu (či alespoň její část) a její zahradu k sociálním a kulturním účelům. Nemám nic proti líšeňským fotbalistům, ale určitě jsou i jiné bohulibé aktivity, které by stály za podporu. Mohl by tam být např. denní stacionář, chráněné bydlení, prostory pro spolky nebo třeba pro obnovu pobočky Mahenovy knihovny ve Staré Líšni. Té, která byla zrušena přes nesouhlas občanů před několika lety kvůli tehdejším škrtům v rozpočtu města Brna a která by při dobré vůli ze strany vedení Mahenovy knihovny mohla být klidně obnovena, protože financování KJM se již vrátilo na původní úroveň a v loňském roce knihovna dokonce investovala 25 milionů Kč do svých centrálních prostor na Kobližné ulici. Těžko věřit, že by se při těchto částkách nenašlo v jejím rozpočtu pár set tisíc Kč na obnovení knihovny ve St. Líšni.

Orlovna by neměla sloužit pouze sportovním účelům, ale širší veřejnosti, což odpovídá její původní kulturně společenské náplni (v minulosti zde sídlilo divadlo, které kromě vlastní produkce zvalo i hostující soubory, později se v budově promítaly filmy). V Líšni také chybí prostor pro zpřístupnění ojediněle bohatých národopisných a historických materiálů. O nesmyslnosti uzavření zahrady ve jménu "záchrany sportu" není pochyb.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.