Pátek 03. prosince 2021
Vložil admin on April 13, 2011

OdpadkyS nástupem jara se naplno rozbíhá jarní úklid naší městské části. Tak trochu by se dalo říci, že začal vlastně již koncem zimy, protože dobu vegetačního klidu jsme využili k tomu, abychom provedli potřebné zásahy v úpravě zeleně. Jednalo se o zmlazení ( prořezání ) skupin keřů, živých plotů apod. Celkově prošlo úpravou téměř 1800m2 veřejných ploch.

V minulých, ale i následujících dnech, potom probíhá pravidelné blokové čištění komunikací, které má za účel odstranit zbytky posypového materiálu po zimě a při prvním čištění na jaře probíhá i úklid chodníků. Po zimě jsou více vidět černé skládky, pohozené odpadky a odstranit se musí i psí exkrementy na plochách veřejné zeleně. Tato údržba během zimních měsíců není technicky možná a tak příchod jara je vždy spojen s určitou mírou nespokojenosti, kdy po odtání sněhu vyjde na povrch všechen nepořádek. Také se musí počkat na vyschnutí trávníků tak, aby na něj mohla vyjet úklidová technika. Dnes už úklidové čety doslova křižují Líšeň. Během jarní očisty také prochází kontrolou stav odpadkových košů, košů na psí exkrementy, veřejných laviček, technický stav chodníků a dalšího městského mobiliáře.

V případě, že máte jakýkoli podnět pro doplnění nebo opravu odpadkových košů, laviček, chodníků apod., napište mi, prosím, Vaši připomínku na e-mail: sedlacek@brno-lisen.cz. Pokud to bude technicky a finančně možné, rádi se budeme Vašim podnětům věnovat.

Jozef Sedláček

II. místostarosta MČ

 

Kategorie: