Úterý 25. června 2024
Vložil admin on March 05, 2012

dotaceDebata nad nově vznikajícími pravidly pro žadatele o dotace z rozpočtu MČ Brno-Líšeň. Představení návrhu - Jozef Sedláček, místostarosta MČ.

Portál vlisni.cz pořádá v rámci programu Líšeň sobě veřejnou besedu o přidělování dotací. Žadatelů o dotace (spolků i jednotlivců) je v naší městské části téměř padesát. Činnost těchto stále více se rozvíjejících občanských iniciativ podstatným způsobem ovlivňuje místní kulturní, sociální, sportovní a další společenské dění.

Dosud neexistovala jasná kritéria, podle kterých se finance určené spolkům rozdělovaly. Vyjasnit situaci by mohla nově vznikající "Pravidla pro poskytování dotací", která v rámci debaty představí místostarosta Jozef Sedláček. Aby však nový materiál mohl být plně funkční, měl by podle našeho názoru vznikat ve spolupráci těch, kteří jej vytvářejí a schvalují (místní politici) s těmi, komu je určen (žadateli o dotace). Účastnit by se tohoto procesu měla i veřejnost, která je úzce spjata s činností spolků.

Tématu rozdělování dotací se týká i článek "Dotace a radniční Ježíšek:" http://www.vlisni.cz/komise-umc/dotace-radnicni-jezisek

Březnová veřejná debata nad pravidly udělování dotací zahajuje cyklus podobných setkání nad aktuálními tématy a problémy týkající se veřejného života v Líšni. Vyzýváme místní politiky a veřejnost, aby se těchto setkání účastnili a vytvořili tak prostředí vhodné pro společné řešení záležitostí, které se nás týkají, a pro překonání nesmyslné propasti, která zeje mezi místní politikou a běžným životem obce.

word

Dokument ke stažení ve wormátu .doc

Vaše připomínky či podněty, prosím, zašlete do 31. 3 . 2012 zde

Kategorie: