Úterý 25. června 2024
Vložil vlisni.cz on September 20, 2022

Politická příslušnost: 

ODS

Krátce se představte a popište, jaký máte vztah k Líšni.: 

Dětství jsem strávil v rodné Ostravě. V Líšni bydlím již 20 let. V podstatě jsem se překvapivě vrátil do historicky rodné obce, náš předek přešel z Bavorska do Líšně již v 16 století a od té doby zde Jagerovi žijí.  Vystudoval jsem Gymnázium Elgartova a Pedagogickou fakultu UJEP. Pracoval jsem několik let ve školství, následně řadu let v bankovnictví, podnikal jsem v oblasti vzdělávání dospělých. V současné době pracuji v nadnárodní firmě na pozici manažera.

 

Proč jste se rozhodl(a) kandidovat?: 

Politice se věnuji mnoho let, vždy jako řadový člen. Poslední dva roky jsem předseda školské komise na MČ Brno-Líšeň. Ve školské komisi se řešíme především úkoly, které jsou podkladem pro rozhodování Rady MČ Brno-Líšeň. Rád bych v těchto aktivitách pokračoval a plně se zapojil do práce i v zastupitelstvu Líšně.

 

Jaké oblasti chcete konkrétně v Líšni prioritně řešit?: 

Osobně se chci věnovat školství. Především na podporu státních, ale i soukromých školských subjektů působících v Líšni. Jedná se hlavně o kvalitu vzdělávání, realizaci nových vzdělávacích projektů a volnočasové aktivity dětí z Líšně.

 

Jakými konkrétními opatřeními chcete Vašich cílů dosáhnout?: 

Konkrétně se chci zaměřit na rozšíření kapacit školek. Rozvíjet i soukromé, např. lesní školky a podobná zařízení pro volnočasové aktivity předškolních dětí. Dbát o líšeňské školy, aby si mohly dovolit moderní vybavení, odborné učebny či přivést kvalitní pedagogy a zahraniční lektory. Chci se také zaměřit na systém stravování s cílem zvýšení kvality stravování ve školách.

 

Jak by se podle Vás měla Líšeň rozvíjet v následujícím volebním období?: 

Líšeň je skvělá čtvrt, která již v mnohém dobře funguje. Rád bych v následujícím období podpořil aktivity, které ještě více propojí „Starou“ Líšeň a „Novou“ Líšeň.

 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Ochranu proti SPAMU.Odesláním komentáře akceptujete Podmínky ochrany osobních údajů