Čtvrtek 29. února 2024
Vložil vlisni.cz on September 20, 2022

Politická příslušnost: 

KDU-ČSL

Krátce se představte a popište, jaký máte vztah k Líšni.: 

Do Líšně jsem se nastěhoval s mojí rodinou před 11 lety a považuji ji za svůj domov. Mé tři dcery v Líšni vyrostly a studují resp. studovaly na brněnských vysokých školách. Letos se s mojí manželkou radujeme z první vnučky. Mám zde mnoho přátel, zvláště ve farnosti a v Salesku. Mám rád přírodu a líbí se mi, že Líšeň je propojena do okolních lesů, vod a strání. Pracuji jako finanční ředitel středně velké výrobní firmy na Černovické terase.

Proč jste se rozhodl(a) kandidovat?: 

Prožil jsem aktivně sametovou revoluci jako VŠ student, pomáhal Václavu Havlovi se stát prezidentem a v nové svobodné éře jsem vstoupil do KDU-ČSL, abych mohl věci aktivně tvořit.  No, je tomu už nyní přes 30 let a vím, že když člověk chce něco změnit, musí sám přispět svojí troškou do mlýna.

Jaké oblasti chcete konkrétně v Líšni prioritně řešit?: 

Jako ekonom bych rád vnesl do zastupitelstva trochu tvůrčího ducha a odvahy do smysluplných investic. Využít prostředků bytových a stavebních fondů všude tak, kde to má návratnost pro občany. Jako první na řadě solární panely na bytových domech a umožnit lidem tam bydlícím se k tomu připojit a využívat levnou elektřinu. Víte kolik je v Líšni střech a krásně na jih orientovaných?

Za druhé, nezahušťovat monstrózními developerskými projekty sídliště, ale například postavit vhodně zakomponované parkovací domy a ulevit tak občanům s parkováním.    

Za třetí, všude tam, kde to bude jen trochu možné, koordinovat jménem městské části přípravu využití území pro bytovou výstavbu tak, aby primárně ji městská část mohla nabídnout občanům Líšně (obdobně jako to udělalo nedávno zastupitelstvo Žďáru nad Sázavou). 

Jakými konkrétními opatřeními chcete Vašich cílů dosáhnout?: 

-

Jak by se podle Vás měla Líšeň rozvíjet v následujícím volebním období?: 

Chytře, s názorem respektujícím přání občanů a aktivně s lidmi komunikující.

Odvážně, využívající veškeré EU fondy a synergii s magistrátem.

Přeji všem dobrou volbu!

 

 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Ochranu proti SPAMU.Odesláním komentáře akceptujete Podmínky ochrany osobních údajů