Středa 28. února 2024
Vložil vlisni.cz on September 20, 2022

Politická příslušnost: 

bez politické příslušnosti

Krátce se představte a popište, jaký máte vztah k Líšni.: 

Mám za sebou studium na dvojjazyčném česko-francouzském gymnáziu. Nyní studuji Právnickou fakultu MU a Fakultu sociálních studií MU. Přivydělávám si jako barista na stáncích s kávou v centru Brna, rád čtu a jsem také fanouškem SK Líšeň. Od narození bydlím na Klicperově ve staré Líšni a od raného věku se zajímám o veřejné dění nejen v naší městské části.

Proč jste se rozhodl(a) kandidovat?: 

Jsem přesvědčen, že samosprávu by měli vykonávat především aktivní občané s respektem k demokratickým hodnotám, kteří preferují veřejný zájem nad svým osobním. Tento přístup pro mě beze zbytku naplňují právě Sousedé z Líšně. Sousedům jsem dal svůj hlas již před čtyřmi lety, tehdy se jim podařilo ve volbách uspět a po celé čtyři roky plnili roli aktivní a pracovité opozice. Nejsilnějším důvodem tedy byla snaha přispět k jejich činnosti a spolu s nimi měnit věci v Líšni k lepšímu.

Jaké oblasti chcete konkrétně v Líšni prioritně řešit?: 

Je pro mě důležité, aby se v Líšni cítily dobře všechny skupiny obyvatel, včetně těch, kteří potřebují naši pomoc. Vím, jak je pro seniory a hendikepované, kteří se o sebe nedokáží sami postarat, důležitá možnost žít v domácím prostředí. Proto bych chtěl pomoci zajistit pro tyto lidi větší dostupnost služeb, které jim to umožní.

Rád bych se také zaměřil na téma otevřenosti radnice tak, aby veřejné záležitosti byly spravovány otevřeně, vstřícně, přehledně a srozumitelně.

Jakými konkrétními opatřeními chcete Vašich cílů dosáhnout?: 

Zvolená opatření budou nepochybně záviset na volebním výsledku. Pokud jde o domácí péči, pokusíme se rozšířit možnosti její podpory a opatřit vhodné zázemí. V rámci otevřeného úřadu následně také zajistíme informování seniorů i občanů s hendikepem o možnostech služeb v sociální a zdravotní oblasti.

Jak by se podle Vás měla Líšeň rozvíjet v následujícím volebním období?: 

Jako mladý člověk, který by chtěl v Líšni bydlet i v budoucnu, vnímám nutnost další bytové výstavby, Líšeň nelze zakonzervovat. V dalších letech je však nutné postupovat citlivě, a především dále nezahušťovat stávající zástavbu. Přál bych si také zodpovědné hospodaření s veřejnými prostředky a líšeňským majetkem a dostatek sociálních služeb pro potřeby Líšňáků.

 

 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Ochranu proti SPAMU.Odesláním komentáře akceptujete Podmínky ochrany osobních údajů