Úterý 27. února 2024
Vložil vlisni.cz on September 18, 2022

Politická příslušnost: 

ČSSD

Krátce se představte a popište, jaký máte vztah k Líšni.: 

Moje srdce bije pro Líšeň už více než čtyřicet let, žiji v ní totiž už prakticky od narození. Vystudoval jsem Filozofickou fakultu Masarykovy Univerzity, následně jsem pracoval jako odborný archivář. Líšeň miluji, a to jak sídliště, ve kterém bydlím, tak starou zástavbu, která ukazuje, jak bohatou historii naše čtvrť má. A blízkost lesů, vod a strání, jak je krásně ve svém díle vylíčil S. K. Neumann, nám mohou závidět ve všech větších městech v republice.    
 
Od roku 2010 jsem starosta Líšně. Svoji práci beru jako poslání a troufám si říct, že se Líšeň za těch posledních dvanáct let, co stojím v jejím čele, opravdu proměnila k lepšímu. Je to vidět na Rokli, parku Trnkova, Dělňáku či Orlovně.
 

Proč jste se rozhodl(a) kandidovat?: 

Starostou Líšně jsem už dvanáct let a chci na svoji práci zmíněnou práci navázat. Jako historik vím, že dvanáct let se může jevit jako poměrně krátká doba. Jako starosta jsem ale poznal, že se za tuto dobu dá odvést spousta práce, která může být vidět ještě dlouhá desetiletí. Obzvlášť pokud máte možnost pokračovat v rozjetých projektech i déle než je obvyklé čtyřleté volební období. Jsem Vám proto  velmi vděčný, že jste mi díky vašim hlasům umožnili letos už počtvrté bojovat o křeslo starosty.

 

Jaké oblasti chcete konkrétně v Líšni prioritně řešit?: 

Prioritní pro mě v současné době je vyřešit vztah s městem Brnem a nespravedlnost, která panuje ohledně rozdělování financí. Líšeň má zhruba 25 tisíc obyvatel. Srovnatelně velké okresní město hospodaří ročně s rozpočtem ve výši cca jedné miliardy korun. My od Brna dostáváme deset krát méně. To se musí změnit. Další velkou výzvou je práce na územním plánu. I ta souvisí s naším vztahem k městu. Už se mi potvrdilo, že člověk musí být hodně nahlas, aby ho na magistrátu slyšeli. I proto, že jsem se s několika ostatními starosty městských částí pustil do kritiky připravovaného plánu, městští politici zjistili, že tento mnoho let připravovaný dokument má své mouchy. Chápu, že se město musí rozvíjet. Ale nechápu, proč by kvůli tomu měla trpět zeleň, když existuje mnoho dalších míst, kde se dá stavět, aniž by to někomu vadilo.

 

Jakými konkrétními opatřeními chcete Vašich cílů dosáhnout?: 

Budu pečlivě hlídat každé rozhodnutí města v tomto ohledu a hlasitě hájit zájmy Líšně jako doteď. Hlas Líšně musí být v Brně slyšet. To je jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl kromě líšeňské radnice kandidovat i do brněnského zastupitelstva. Za dvanáct let v čele Líšně jsem totiž mnohokrát poznal, že nás bez hlasu a podpory na magistrátě Brno nebere vážně. Podobné zkušenosti má i řada mých kolegů starostů z městských částí. Chceme změnu. Chceme, abychom byli městu rovnocenným partnerem. K tomu potřebujeme vaši podporu. Když nás volíte do místních radnic, volte nás i na magistrát. Do Brna kandidujeme společně jako č. 1 ČSSD Vaši starostové.

Jak by se podle Vás měla Líšeň rozvíjet v následujícím volebním období?: 

Dlouhodobě bojuji za kvalitu bydlení v Líšni, za zachování zeleně a za vytváření dobrých podmínek pro život. V této práci budu pokračovat, čeká nás dokončení řady projektů, jako je park Houbalova, po byrokratických překážkách snad co nejdříve otevřeme kavárnu v rokli, vytváříme nová hřiště a sportoviště pro nás i naše děti. Postupně modernizujeme také polikliniku, dále zvelebujeme obecní byty, čeká nás ordinace lékařů ve staré Líšni nebo třeba stavba domova pro líšeňské seniory.  
Chtěl bych se také zaměřit na smysluplné řešení prostoru na náměstí Karla IV. Tak, aby se v těchto místech spíš řešila doprava, která místní skutečně trápí, a ne vznik možná pro někoho líbivých fontánek.
Žádné projekty jsme ale neřešili bez toho, aniž bychom se zeptali na váš názor. Ten pro mě vždy byl a bude zásadní. Veřejné debaty se staly součástí líšeňské politické kultury, která v jiných obcích rozhodně není samozřejmostí.
 
 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Ochranu proti SPAMU.Odesláním komentáře akceptujete Podmínky ochrany osobních údajů